جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۷
جدیدترین نوشته وزیر فرهنگ در فضای مجازی پس از برپایی پرشور جشنواره موسیقی فجر

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در جدیدترین نوشته خود در فضای مجازی با اشاره به برپایی پرشور سی و هشتمین دوره جشنواره موسیقی فجر نوشت: این دوره از جشنواره، جلوه تازه ای از نگاه دولت مردمی در حمایت از موسیقی و سرود فاخر و توجه به استعداد های جوان در سراسر کشور بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن کامل یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر آمده است:

«جشنواره سی و هشتم موسیقی فجر با استناد به آمار و ارقام رسمی، پرشکوه تر از همیشه برگزار شد تا جلوه تازه ای باشد بر نگاه دولت مردمی در حمایت از موسیقی و سرود فاخر و توجه به استعداد های جوانان در سراسر ایران عزیز. 

هنر برای جلوه گری باید دیده و شنیده شود و البته از انحصار خارج گردد، امری که کلید واژه رفتارهای وزارت فرهنگ در دوره جدید برای زمینه سازی بروز استعداد ها از یک سو و  استفاده یکسان تمامی مردم از ظرفیت های هنری برای رسیدن به اهداف والای برقراری ارتباطات هنری از سوی دیگر است.

ایجاد سالن های مجهز در تمام نقاط کشور برای استفاده تمام هنرجویان که امکان حضور در مرکز را ندارند و همچنین توجه ویژه و خاص به ترویج هنر موسیقی اقوام که ایران عزیزمان با ظرفیت بالای خود نمونه نادری در سراسر دنیا در  این گونه موسیقی به شمار می رود از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

انشالله از روزهای آتی دبیرخانه موسیقی نواحی کشور با فعالیت منطقه ای در پنچ نقطه کشور به جذب چهره های مستعد برای معرفی در جشنواره سال آینده خواهد پرداخت.»

گفتنی است، آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر شامگاه پنجشنبه(چهارم اسفند) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان و هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها