چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
همایش دست اندرکاران طرح ملی آموزش هنر برای همه برگزار می‌شود

همایش دست اندرکاران طرح ملی آموزش هنر برای همه به منظور تقدیر از مشارکت کنندگان و همیاران طرح امروز چهارشنبه 26 بهمن ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، امروز چهارشنبه 26 بهمن ماه همایش دست اندرکاران طرح ملی آموزش هنر برای همه به منظور تقدیر از مشارکت کنندگان و همیاران طرح از ساعت 15 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

این طرح در راستای سیاست های محرومیت زدایی دولت مردمی  و به تبع آن  برنامه های عدالت محور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف توسعه عدالت آموزش های  فرهنگی و هنری  و به منظور دسترسی همگان به امکانات آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر در دهه فجر 1400، آغاز شده و هم اکنون در اولین سال اجرای آن شاهد استقبال گسترده مردم از این در سراسر کشور هستیم.

طرح ملی آموزش هنر برای همه، با اهداف مهمی در دو بخش توسعه کسب و کارهای فرهنگی و هنری، کشف و پرورش استعدادهای هنری در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی، با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و همکاری سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، قرارگاه مهارت آموزی ستادکل نیروهای مسلح و ... برگزار شده است . 

آموزش‌های ارائه شده در این طرح به دو شیوه حضوری با 80 مهارت و 15 مهارت به صورت آنلاین‌، با استفاده از ظرفیت اساتید و مراکز  آموزش‌های هنری استان‌ها در بیش از 300 نقطه شهری و روستایی کم برخوردار در سراسر برگزار می‌شود و تاکنون بیش از 60 هزار نفر متقاضی در سامانه آموزش هنر ثبت نام نموده‌اند و تعداد 8000 گواهی شرکت در دوره برای هنرجویان صادر شده است .
در همایش دست اندرکاران طرح ملی آموزش هنر برای همه قرار است از استان‌ها و شهرستان‌های نمونه در اجراء طرح و سازمان‌ها و نهاد‌های مشارکت کننده در طرح تقدیر به عمل آید .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها