یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳
فراخوان پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور منتشر شد

دبیرخانه این همایش ملی در خوزستان جزئیات «فراخوان پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ پنجمین «همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با هدف رونق‌بخشی به جریان عظیم و مردمی راهیان نور و با بهره‌گیری از توانایی هنرمندان متعهد تئاتر خیابانی و محیطی در اسفند ۱۴۰۱ در سطح یادمان‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود.

طی این فراخوان، این رویداد توسط موسسه فرهنگی و هنری «آئین معراج هنر ما» با حمایت و مشارکت مجموعه‌های فرهنگی و نمایشی کشور و ادارات و نهادهای استان خوزستان در مکان‌های اجرایی گلزار شهدای هویزه، یادمان شهید چمران «دهلاویه»، یادمان فتح المبین، یادمان اروند، یادمان شلمچه، معراج شهدای اهواز، یادمان شهدای «نهر خین» و موزه جنگ خرمشهر برگزار خواهد شد.

پنجمین «همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» با حضور گروه‌های برتر کشور و در بخش استانی با بهره‌گیری از توانایی هنرمندان باتجربه تئاتر خیابانی و محیطی خوزستانی در مناطق یاد شده به صورت غیر رقابتی اجرا می‌شود.

موضوعات نمایش‌ها پیرامون اقشار مختلف در راهیان نور، ظرفیت گردشگری راهیان نور، معرفی شهدای شاخص، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و آثار مرتبط با جهادگران و روایان دفاع مقدس در راستای «جهاد تبین» عنوان شده است.

آثار ارسالی توسط کارشناسان و داوران برای حضور نهایی، ارزیابی خواهند شد و اولویت با آثار بدیع و کم حجم است‌.

همچنین به گروه های نمایشی منتخب کمک هزینه اجرا بهمراه لوح تقدیر و تندیس همایش اهدا خواهد شد.

گروه های نمایشی منتخب می‌بایست طبق جدول زمانبندی ستاد همایش در محل یادمان‌ها به اجرا بپردازند.

براساس شرایط مندرج و زمان‌بندی برگزاری همایش، هنرمندان می‌توانند آثار نمایشی خیابانی ومحیطی خود را ارسال کنند.

گروه‌های نمایشی تا دوم اسفند ۱۴۰۱ (بدون تمدید) فرصت دارند سه نسخه لوح فشرده نمایش، لیست اعضای گروه و خلاصه نمایش خود را به نشانی اهواز، خیابان فلسطین، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دبیرخانه همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها