شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
دولت مردمی محدودیتی در پشتیبانی از فعالیت‌های ترویجی و تبیینی حوزه قرآن و عترت ندارد

محمد‌مهدی اسماعیلی درجلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی گفت: دولت مردمی هیچ محدودیتی در حوزه پشتیبانی از فعالیت های ترویجی و تبیینی حوزه قرآن و عترت ندارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه(24 دی‌ماه) در شصت و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی که در سالن اجتماعات وزارتخانه برگزار شد، گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید بنا دارد در معاونت قرآن و عترت وزارتخانه با اقدامات جهادی، بخش عمده‌ای از مطالبات روی زمین مانده حوزه قرآن را محقق کند.
 
وی ادامه داد: امیدواریم در بازه زمانی تا پایان دوره نخست دولت مردمی به بسیاری از اهداف از پیش تعیین شده در حوزه قرآن و عترت دست پیدا کنیم.
 
وزیر فرهنگ با بیان اینکه جامعه قرآنی به برکت نهضت اسلامی امام خمینی‌(ره) جلوه ویژه‌ای پیدا کرده است، گفت: فعالان قرآنی در سراسر کشور بدانند دولت مردمی هیچ محدودیتی در حوزه پشتیبانی از فعالیت‌های تبیینی، ترویجی حوزه قرآنی ندارد و از هر طرح سازنده‌ای در حوزه قرآن و عترت حمایت خواهد کرد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه مسائل حوزه قرآن نباید معطل بروکراسی اداری شود، تصریح کرد: گره های که بعضاً در خصوص بودجه حوزه قرآن و عترت به وجود می آید به هیچ عنوان در  شأن فعالیت های قرآنی نیست و دولت مردمی به دنبال حل و فصل این موارد است.
 
رئیس کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی  ترویجی قرآنی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: نمایشگاه قرآن یکی از مهمترین ابزارهای ترویجی حوزه قرآن و عترت به شمار می‌رود که ان‌شالله به‌زودی با حمایت رئیس جمهور محترم، شرایط همکاری دستگاه‌های مختلف برای برپایی باشکوه‌تر این نمایشگاه تسهیل شود.
 
اسماعیلی با بیان اینکه ترویج آموزه‌های قرآنی از مهمترین وظایف دولت دینی محسوب می‌شود، گفت: دولت مردمی برای اعتلای حوزه قرآن و عترت هم بهانه‌ای ندارد و به دنبال آن است که در این مسیر از ظرفیت بالای شخصیت‌ها، فعالان قرآنی و موسسات که مورد تکریم دولت مردمی است نهایت استفاده، بُرده شود.
 
 شصت و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی شنبه (24دی‌ماه) به ریاست محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارتخانه و سایر اعضای این کمیسیون در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها