چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
بیست‌ و نهمین مسابقات بین‌المللی قرآن مصر برگزار می‌شود

«عبدالله حسن عبدالقوی»، سخنگوی رسمی وزارت اوقاف مصر از برگزاری بیست‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن این کشور از نیمه بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از البوابه نیوز، بیست‌ونهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن این کشور از نیمه بهمن‌ماه سال جاریدر مصر برگزار می‌شود.

این مسابقات از ۱۵ تا ۱۹ بهمن‌ماه به مدت ۵ روز در قاهره برگزار شده و شرکت‌کنندگان در آن در هشت رشته با یکدیگر رقابت می‌کنند.

حفظ قرآن و درک مفاهیم و اهداف کلی آیات (بانوان و آقایان) برای گروه سنی ۴۵ سال و پایین‌تر، خانواده قرآنی شامل حفظ کل قرآن با درک مفاهیم و اهداف کلی آیات به شرط شرکت سه نفر از افراد خانواده و حفظ قرآن با تفسیر و آشنایی با مباحث علوم قرآنی (گروه سنی ۴۵ سال و کمتر) ویژه اعضای هیئت علمی و معاونان آنان که با تفسیر و علوم قرآنی آشنا هستند، از رشته‌های این رقابت اعلام شده است.

همچنین حفظ قرآن با قرائات سبع (قرائات هفتگانه قرآن) ویژه گروه سنی ۵۰ سال و کمتر، حفظ قرآن برای غیر عرب‌زبانان برای گروه سنی ۴۰ سال و پایین‌تر و حفظ قرآن با درک معانی و اهداف کلی سوره‌های قرآن ویژه معلولان و افراد کم‌توان برای گروه سنی ۳۵ سال و کمتر از دیگر رشته‌های بیست‌ونهمین مسابقات بین‌المللی قرآن مصر است.

گروه سنی ۱۵ سال و پایین‌تر نیز در گروه نونهالان در رشته حفظ قرآن با درک کلمات و تفسیر عم جز (جز ۳۰ قرآن) با یکدیگر رقابت خواهند کرد و هشتمین رشته با عنوان «حافظ نمونه» با جایزه‌ای به مبلغ ۱۰۰ هزار پوند مصری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها