سه‌شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
کتابخانه‌های عمومی برنامه بلندمدت داشته باشند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر نقش کتابخانه‌های عمومی بر توسعه کتابخوانی به‌ویژه با توجه به تاثیر قیمت کاغذ بر قیمت نهایی کتاب تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنوری، درباره تحولات حوزه نشر به‌ویژه نشر دیجیتال گفت: امروزه شاهد رونق نشر دیجیتال و کتاب‌های الکترونیکی و صوتی هستیم که تحول قابل توجهی است؛ با این وجود، توجه داشته باشیم که هیچ‌چیز نمی‌تواند جای کتاب کاغذی را بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب افزود: کتاب با توجه به اینکه قابل استناد و دارای شناسنامه مشخص یعنی ناشر، نویسنده، سال نشر و... است و می‌توان آن‌ها را راستی‌آزمایی کرد، دارای اهمیت است. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر و با توجه به افزایش قیمت کاغذ، قیمت کتاب نیز افزایش قابل توجهی داشته، بنابراین میزان خرید کتاب کاهش یافته است. اهمیت کتابخانه‌های عمومی در عصر امروز، این است که دسترسی آسان مردم به کتاب را فراهم کنند و کار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این زمینه اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: امروزه کتابخانه‌های عمومی، نقش بسیار مهمی در پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مردم در بخش‌های مختلف دارند و باید با تکلیف‌گرایی و تدوین افق دید بلند به جایگاه واقعی خود در بین مردم نزدیک‌تر شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، همچنین در بخش پایانی سخنان خود گفت: باید از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی استان و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای استفاده از ظرفیت‌های کتاب و کتابخوانی و گسترش آن در بین مردم با هدف تحقق اهداف نظام بهره بگیریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها