سه‌شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
اعلام آمادگی صنایع چوب و کاغذ مازندران برای شکسته شدن انحصار کاغذ وارداتی در کشور

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران گفت: در راستای کمک به سیاست‌های حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و علی رغم همه کمبودها و مشکلات موجود حاضریم ۵ تا ۶ هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه کنیم تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا)، مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با بیان این مطلب افزود: برای کمک به فضای فرهنگی و چاپ کتب و محصولات فرهنگی مورد نیاز کشور از شهریورماه امسال ماهانه بیش از هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار خواهیم کرد.
 
نیک‌نژاد افزود: در صورت حل مشکل کاهش سهمیه برق این واحد تولیدی ازسوی مسئولان و متولیان امر، در ماه جاری هم می‌توانیم بخشی از این نیازِ کشور را مرتفع سازیم.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد حدود ۳۳ تا ۳۵ هزار تومان در حال خرید و فروش است، افزود: در راستای کمک به سیاست‌های حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و علی‌رغم همه کمبودها و مشکلات موجود حاضریم ۵ تا ۶ هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه کنیم تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.
 
نیک‌نژاد با بیان اینکه این مقدار کاغذ در نظر گرفته شده برای تنظیم بازار علاوه بر ۳۰ هزار تن تعهد ما برای چاپ کتب درسی دانش آموزانِ کشور است، افزود: درصورت حمایت مسئولان و تزریق سرمایه در گردش برای پرداخت بدهی‌های سنوات قبل، قول خواهیم داد سال آینده ۱/۳ کل نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر را در مازندران تولید و روانه بازار مصرف کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها