یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
مجموعه اسناد و نشریات با موضوع بلدیه تهران به کتابخانه مجلس افزوده شد

براساس تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران مجموعه اسناد و نشریات ارزشمندی در ارتباط با بلدیه تهران به منابع این کتابخانه افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران  با حضور  عبدالمطهر محمدخانی، ریئس مرکز ارتباطات شهرداری امضا شد.
 
عبدالحسین مسلمی، معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه با تأکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی، امضای این تفاهم‌نامه را فرصتی مناسب برای غناء‌ بخشیدن هرچه بیشتر به منابع اسنادی و نشریات کتابخانه دانست.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف و دغدغه‌های کتابخانه مجلس نیاز به ارتباط با مجموعه‌های فرهنگی و مراکز آرشیوی سطح کشور  است و استفاده متقابل و مبادله منابع علمی و اطلاعاتی برای تسهیل در ارائه خدمات پژوهشی، کتابخانه‌ای و اسنادی در این مسیر ضروری است.

معاون اشاعه اطلاعات کتابخانه گفت: بر اساس این تفاهم نامه مجموعه اسناد و نشریات ارزشمند و بی‌نظیری در ارتباط با بلدیه تهران از جمله نظامنامه، بولتن‌های مطبوعاتی، اسناد رسیدگی بلدیه تهران به درخواست‌های مردمی، نشریه‌های بلدیه و  بودجه و گزارش‌های انجمن شهرداری تهران به مجموعه آرشیو کتابخانه مجلس افزوده شد .

وی افزود: با توجه به این‌که مهمترین رسالت مرکز اسناد، حفظ، نگهداری و اشاعه اسناد تاریخی است، در کوتاه‌ترین زمان، شرایط و امکانات مناسب برای دسترسی پژوهشگران تاریخی و اسنادی به این اسناد فراهم می‌شود.

مسلمی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود برای برگزاری نمایشگاه‌ها، نشست‌های تخصصی، دوره‌های آموزشی و مشارکت و همکاری در امور آرشیوداری از جمله مهم‌ترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

در ادامه، عبدالمطهر محمدخانی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری با بیان این‌که رویکرد و برنامه آتی مرکز ارتباطات شهرداری، گردآوری اسناد و مدارک در ارتباط با شهرداری و پایه‌گذاری مرکز آرشیو در آن مجموعه است، خواستار همکاری و تعامل مستمر و بیشتری جهت آرشیوداری،‌ سازماندهی و اشاعه اطلاعات این نوع منابع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها