سه‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶
مسعود احمدی درگذشت

مسعود احمدی، شاعر و ویراستار در ۷۸ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،  پویان احمدی (پسر مسعود احمدی) با اعلام خبر فوت این شاعر در صفحه شخصی خود گفت: پدر که از چند سال پیش در آسایشگاه بود شامگاه دیروز حدود ساعت ۲۴ درگذشت.

به گفته فرزند مسعود احمدی، علت فوت او، کهولت سن و نارسایی ریوی بوده است. 

مسعود احمدی در فروردین‌ماه سال ۹۸ نزدیک منزلش در حین عبور از خیابان تصادف کرد و به خونریزی مغزی دچار شد. او مدتی در خانه‌اش تحت مراقبت بود و پس از آن، در اواخر سال ۹۸ به یکی از خانه‌های سالمندان تهران منتقل شد.

مراسم تشییع او امروز (۲۴ خردادماه) برگزار می‌شود و مراسم یادبود این شاعر روز جمعه ۲۷ خرداد ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶ و ۳۰ دقیقه در مسجد الزهرا واقع در شهرک غرب، خیابان هرمزان، روبه‌روی برج‌های تهران برگزار می‌شود.

مسعود احمدی متولد دهم مرداد ۱۳۲۲ در کرمان است. کتاب‌های منتشر شده این شاعر و ویراستار چنین است: «۲۴ ساعت» (منظومه برای کودکان)، «شبنم و گرگ و میش» (منظومه برای نوجوانان)، مجموعه شعرهای «زنی بر درگاه»، «روز بارانی»، «برگریزان و گذرگاه»، «دونده خسته»، «قرار ملاقات»، «صبح در ساک»، «بر شیب تند عصر»، «برای بنفشه باید صبر کنی»، «دو سه ساعت عطر یاس»، و همچنین «حرف زیادی» (مجموعه مصاحبه‌های مطبوعاتی)، «دو زن» (گفت‌وگو با آیدا سرکیسیان (شاملو) و اقبال اخوان (مشیری))، «دویدن در تنهایی» (گزیده‌ای دوزبانه) و «دیگر نبودم مرده بودم».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها