شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
تخصیص اعتبارات وزارت فرهنگ برای نوسازی و تجهیز فضاهای فرهنگی

محمد‌مهدی اسماعیلی در شورای اداری شهرستان بهارستان از توابع استان تهران گفت: دولت مردمی، نگاه ویژه‌ای به ظرفیت بالای شبکه‌های اصیل مردمی دارد و هیات‌های مذهبی، مساجد و امامزاده‌ها از مهمترین این شبکه‌ها به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی به‌عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در این شهرستان حضور یافته است، در شورای اداری این شهرستان گفت: نکات و مسائل مطرح شده در این جلسه در کنار دستاوردهای بازدیدهای میدانی سفر استانی در هیات دولت و نهاد ریاست‌ جمهوری مطرح و پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: همه موارد در جلسات کارشناسی هیات دولت در راستای رفع مشکلات مناطق محروم پیگیری و امیدواریم همه مشکلات با اقدامات جهادی و ایجاد امکانات مناسب مرتفع شود.

عضو هیات دولت مردمی در ادامه به اهمیت رفع مشکلات شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان نیازمند امکانات متناسب با جمعیت آن در تمامی حوزه‌ها است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: توسعه و تجهیز فضاهای فرهنگی شهرستان بهارستان ازجمله کتابخانه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه از اعتبارات وزارت فرهنگ برای نوسازی و تجهیز فضاهای فرهنگی بهره خواهیم برد شد، البته مهمتر از ایجاد زیرساخت، تهیه تولید محتوای غنی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توسعه فعالیت‌های فرهنگی در امامزادگان اشاره کرد و تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند: «امامزاده‌ها قطب فرهنگی باشد»، ما نیز در وزارت فرهنگ به تقویت این مساله اهتمام خواهیم داشت و در همین راستا توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها، دارالقرآن و سالن‌های چند منظوره، سه امامزاده شهرستان بهارستان مورد توجه قرار گیرد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش به طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پرداخت و تاکید کرد: متاسفانه اغلب پرونده‌های اقتصادی در دادگاه‌ها مربوط به مشکلات ارز ۴۲۰۰ تومان بود، همچنین نتیجه بررسی‌ها نشان می‌دهد در روش سابق پرداخت یارانه‌ها در حق مردم اجحاف می‌شد زیرا با بیش از ۳۰ درصد هدررفت مستقیم منابع مواجه بودیم و تا ۳۰۰ کیلومتر دورتر از مرزهای کشور از یارانه‌های ما استفاده می‌کردند اما این یارانه به دست مردم نمی‌رسید.

وزیر فرهنگ افزود: دولت مردمی در آغازین ماه‌های فعالیت خود تصمیم گرفت تا روند اصلاح یارانه‌ها را براساس اطلاع‌رسانی دقیق و با هدف تحقق عدالت فرهنگی و اجتماعی آغاز کند؛ بنابراین اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها عبور از شرایط ناعادلانه پرداخت یارانه‌ها به شمار می‌آید.

عضو هیات دولت مردمی در ادامه به وضعیت بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: آغاز کار دولت انقلابی با اوج پیک پنجم کرونا در کشور مواجه شده بود و همزمان فداکاری‌های کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت در خط مقدم مبارزه‌ با کرونا و حرکت جهادی و انقلابی تشکل‌های مردمی، موجب کاهش این ویروس در کشور شد؛ به‌طوری که این روزها از حدود ۷۰۰ فوتی در روز به چند فوتی مبتلا به کرونا رسیده‌ایم.

وی تاکید کرد: دستاوردهای دولت مردمی در مهار ویروس کرونا در کتابی با عنوان «جان ایران» گردآوری شده است که در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.

وزیر فرهنگ در پایان با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در مراسم باشکوه «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی تهران گفت: امروز دشمن صهیونیستی با تمام داشته‌هایش مقابل تفکرات انقلابی و اسلامی قد علم کرده است؛ اما خوشبختانه جمهوری اسلامی دست برتر را در تمامی بخش‌ها و حوزه‌ها از آن خود کرده است و دشمن نمی‌تواند مقابل جوانان انقلابی ایستادگی کند و ایران اسلامی با صلابت به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی در دنیا خواهد بود.

گفتنی است، وزیر فرهنگ به‌عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در ابتدای سفر خود به شهرستان بهارستان با حضور در گلزار شهدای امامزاده حسن(ع) این شهرستان با ادای احترام به مقام شهدا از خانواده شهدای اسن شهرستان نیز تجلیل کرد.

همچنین بازدید از مجموعه ورزشی نسیم شهر،  بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع)، حاشیه رودخانه شادچای و شهرک صنعتی قلعه‌میر از دیگر برنامه‌های دکتر اسماعیلی در جریان این سفر بوده است.

اسماعیلی وزیر فرهنگ در این سفر در مجتمع فرهنگی هنری الهیه شهرستان بهارستان حضور یافت و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع در کتابخانه «پروین اعتصامی» این شهرستان حضور یافت و شاهنامه‌خوانی نوجوان بهارستانی از حواشی قابل توجه این بازدید بود.

لازم به ذکر است، وزیر فرهنگ در ادامه سفر استانی خود از ظهر جمعه ششم خرداد از مراکز و بخش‌های مختلف شهرستان رباط کریم نیز بازدید کرد و حضور در جمع نخبگان این شهرستان بخش پایانی سفر یک روزه نماینده ویژه رئیس جمهور به دو شهرستان بهارستان و رباط کریم خواهد بود‌.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها