شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
ششمین شماره ماهنامه فرهنگی هنری «آرمان هنر» منتشر شد

ششمین شماره ماهنامه فرهنگی و هنری «آرمان هنر» با آثار و گفتارهای مختلفی در حوزه سینما، ادبیات و کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جلد این ماهنامه به گفت‌وگو با «امیر اسماعیل آذر» استاد زبان و ادبیات فارسی و مجری و کارشناس برنامه تلویزیونی «مشاعره» اختصاص پیدا کرده که در قالب آن موضوع مهم و مغفول رابطه «ادبیات» و «سینما» مورد بررسی و مداقه قرار گرفته است.

همچنین در پرونده نقد فیلم «آرمان هنر»، چهار فیلم جشنواره فجر 1400 یعنی «موقعیت مهدی» اثر هادی حجازی فر، «برف آخر» ساخته امیرحسین عسگری، «خائن کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی و «ملاقات خصوصی» اثر امید شمس به بوته نقد گذاشته شده‌اند.

در این شماره و در بخش «نقد فیلمنامه» نیز بخش پایانی مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامه «بینوایان» با عنوان: «شرح وضعیت بشر امروز»، به قلم پیام رنجبران نویسنده و منتقد، منتشر شده است.

 
جشنواره پر حاشیه چهلم، رابطه سلامت روان با سلامت جسم، تک‌نگاری درباره «قمار باز» اثر داستایفسکی، پنج نکته درباره چهلمین جشنواره فیلم فجر، اهمیت حضور نهادهای صنفی در روند اخذ آراء مردمی جشنواره فجر، یادی از «سعید تشکری» به قلم مهدی شجاعی، سینما و سرمایه‌های مشکوک – بخش پایانی، نمایشگاهی از ویدئو آرت‌های هنرمندان جوان، رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی، معرفی سلسله انتشارات«چتر دانش» و نگاهی به کتاب های جدید انتشارات «گیلگمش» و«سولار» با عنوان‌های «درآمدی بر مطالعات سینمایی؛ صفر تا صد فیلم به زبان ساده» و «لب خوانی رویاهای جهان»، دیگر عناوین منتشر شده در ششمین شماره ماهنامه «آرمان هنر»‌اند.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشریه را از کیوسک‌های مطبوعاتی خیابان انقلاب از تقاطع خیابان قدس تا میدان انقلاب تهیه نمایند. همچنین نسخه الکترونیکی رایگان این ماهنامه نیز در اپلیکیش‌های «طاقچه» و «جار» در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

«آرمان هنر» به مدیر مسئولی، سیده‌الهام کاظمی و سردبیری صدرا صدوقی در ۳۲ صفحه وزیری با قیمت ۱۵هزار تومان منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها