دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
«قاسم حاج قاسم» منتشر شد

کتاب «قاسم حاج قاسم» زندگینامه شهید وحید زمانی‌نیا، همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها و همراهانش، از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این اثر بخشی از زندگی‌نامه داستانی شهید وحید زمانی‌نیا از محافظان وفادار حاج قاسم سلیمانی است. شهید جوان و تازه دامادی که در دو سال آخری که محافظ حاج قاسم بود پا به پای ایشان همه‌جا همراهی‌شان کرد. در خلال جنگ پیش‌آمده در سوریه، او از مدافعان حرم آل‌الله بود و مأموریت‌های زیادی به سوریه داشت. بعد از پایان جنگ داعش به ایران برگشت. حاج قاسم که دوست داشت محافظانش را از مدافعان حرم انتخاب کند او را به‌عنوان محافظ انتخاب کرد.
 
کتاب «قاسم حاج قاسم» به قلم زینب مولایی نگاشته شده است. در بخش‌هایی از این اثر، رفتار و منش حاج قاسم در قالب خاطرات وحید و حاج قاسم را می‌خوانیم و با ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی شهید وحید زمانی‌نیا آشنا می‌شویم.
 
برشی از متن
«وحید چون علاقه‌ی خاصی به حضرت قاسم(ع) داشت، شب ششم محرم خیلی حال و روزش دیدنی بود. از این تناقض شادی و گریه در روضه خیلی خوشش می‌آمد. یک جور خاصی با سوز و دل برای رفقا تعریف می‌کرد:
- آخ آخ اون موقعی که تو روضه‌داری دست می‌زنی و گریه می‌کنی، نمی‌دونی چه حالی می‌شم که. اون گل و نقل‌هایی که می‌پاشن، اون رجزی که حضرت قاسم می‌خونه دلم رو پاره پاره می‌کنه، بعضی شب‌ها خوابش رو می‌بینم. اون لحظه‌ای که غم سنگینه، دل اهل حرم سوخته اما سربلندن و افتخار می‌کنن به وجود حضرت قاسم... به به آدم شب شیشم از این همه زیبایی کیف می‌کنه...
همیشه می‌گفت: گلِ قاسمیه با من.
شب ششم برای هیئت‌شان گل می‌خرید. وقتی مداح روضه‌ی را می‌خواند، وحید با حال خوش و اشکی که به چشم داشت گل را پرپر می‌کرد و روی سر عزاداران می‌ریخت. رفقایش زیرچشمی نگاهش می‌کردند انگار روی زمین نبود. یک جوری اشک می‌ریخت که اشک بقیه را هم درمی‌آورد.»
 
این کتاب در 224 صفحه به بهای 55 هزار تومان از سوی انتشارات روایت فتح راهی بازار نشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از طریق @ revayatfathonline نیز خریداری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها