یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
 دنیای جادویی در کتاب‌ «جادوی شوبست بزرگ»

 رمان «جادوی شوبست بزرگ» به قلم سیمین پناهی‌فرد برای گروه سنی نوجوان توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات امیرکبیر، کتاب «جادوی شوبست بزرگ» نوشته سیمین پناهی‌فرد برای نخستین‌ بار منتشر و روانه بازار شده است.

 سیمین پناهی‌فرد، عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است که ترجمه و نگارش چندین کتاب در زمینه ادبیات و نقد ادبی را برای بزرگسالان در کارنامه خود دارد. 

پناهی‌فرد «جادوی شوبست بزرگ» را برای نوجوانان نوشته است که هفته گذشته توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده و به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی روانه بازار شده است. ماجرای رمان «جادوی شوبست بزرگ» که اثری فانتزی است، حول محور همدلی، تغییر و جست‌وجو برای رسیدن به آرزوها می‌چرخد. هر انسانی در زندگی ممکن است آرزویی بزرگ و دست نیافتنی داشته باشد که تصور کند فقط در رویاهایش می‌تواند به آن دست یابد؛ اما شاید پس از رسیدن به آن آرزو، شرایط جدیدی را تجربه کند که ببیند همه چیز آن‌گونه که فکر می‌کرده، نیست.

 قهرمانان رمان «جادوی شوبست بزرگ» که به طور نمادین یک خرگوش به نام دم پنبه‌ای و یک الاغ هستند که دو دوست قدیمی‌اند، هرکدام مشکلاتی در زندگی دارند و دیگر قادر به تحمل شرایط آزاردهنده‌ای که در آن گیر افتاده‌اند، نیستند به همین دلیل تصمیم می‌گیرند خود را از وضعیت دشوارشان نجات دهند. بنابراین سفر عجیبی را آغاز می‌کنند و برای رسیدن به آرزوهایشان به سراغ شوبست بزرگ، عجیب‌ترین جغد دنیا که قابلیت‌های شگفت‌انگیزی دارد، می‌روند تا او با قدرت جادویی‌اش آنچه را که در جستجویش هستند، به آن‌ها بدهد؛ اما در این راه اتفاقات غیرمنتظرای می‌افتد که سرنوشت‌شان را به کلی تغییر می‌دهد و آن‌ها مجبور می‌شوند دست به ماجراجویی خطرناکی بزنند تا به زندگی عادی خویش بازگردند. آن‌ها در طی مسیر برای رسیدن به آرزوها، موانع بسیاری را پشت سر می‌گذارند که ارزش دوستی عمیق و همدلی و مهربانی شان بیش از پیش نمایان می‌شود. علاوه بر داستان مهیج، ماجراجویانه و خواندنی رمان «جادوی شوبست بزرگ»، تصاویر زیبایی به تصویرگری آرزو قلی‌زاده نیز در متن کتاب استفاده شده است که همراه با قلم ساده و روان سیمین پناهی‌فرد، جذابیت این اثر را برای خوانندگان دو چندان می‌کند. 

این رمان در 96 صفحه، شمارگان 1000 نسخه، با تصاویر تمام رنگی و در قطع پالتویی و با قیمت 85 هزارتومان منتشر شده است که هم از طریق سایت انتشارات امیرکبیر و هم از کتاب‌فروشی‌های معتبر، قابل تهیه و خریداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها