دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران طی پیامی شهروندان تهرانی را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان طی پیامی از مردم جهت حضور در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام بدین شرح است:
 «امام رضا (ع) می‌فرماید:
رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحیا اَمْرَنا یَتَعَلَّمُ عُلومَنا وَ یُعَلِّمُهَا النّاسَ، فَاِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِموا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعونا
رحمت خدا بر بنده‌ای که امر ما را زنده کند، دانش‌های ما را فرا گیرد و به مردم بیاموزد. اگر مردم زیبایی‌های سخنان ما را می دانستند از ما پیروی می کردند. (معانی الأخبار، ص ۱۸۰، ح ۱)

برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با بخش‌های ویژه خانوادگی و گروه‌های سنی مختلف به صورت مجازی، می‌تواند ساعات دلنشینی را برای گذران اوقات فراغت خانواده‌ها به شیوه‌ای مفید و موثر فراهم آورد و فرصتی برای ارتباط برقرارکردن هرچه بهتر با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و خودسازی است.

در این روزها که کودکان و نوجوانان عزیز به‌واسطه همه‌گیری بیماری کرونا از شرکت در جمع همسالان محروم هستند، شرکت در این رقابت سازنده می‌تواند پشتوانه ارزشمندی جهت بهره‌گیری از معارف اهل‌بیت در زندگی و آینده‌شان فراهم آورد.

بی‌شک، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، الگوبرداری عموم مردم از سبک زندگی ائمه اطهار(ع)، نهادینه‌شدن عادت به کتاب‌خوانی و درنتیجه توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود. لذا همه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد و مردم ادب‌دوست و کتابخوان استان تهران را به شرکت در این جشنواره ارزشمند دعوت می کنم.
انوشیروان محسنی بندپی
استاندار تهران»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها