چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
«قصه کربلا» روی آنتن می‌رود

مجموعه 10 قسمتی «قصه کربلا» کار متفاوتی از انتشارات شهید کاظمی است که در دهه اول محرم از شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) ساعت 21 پخش و بازپخش آن راس ساعت 11:30 روز بعد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این روزها شیوع ویروس کرونا باعث محدودیت‌های زیادی برای جلسات و گردهمایی‌های اهل‌بیت (ع) شده و هیأت‌های مذهبی زیادی در سراسر کشور جلسات خود را با محدودیت و یا به‌صورت مجازی برگزار می‌کنند.
 
انتشارات شهید کاظمی با همکاری شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) در راستای احیای روضه‌ خانگی و همچنین ترویج شعائر حسینی، اقدام به تولید یک برنامه تلویزیونی تحت عنوان قصه کربلا کرده است. این برنامه که با محوریت کتاب و کتابخوانی تولید شده در دهه اول محرم از طریق شبکه‌های تلویزیونی سپهر(شبکه ملی فضای مجازی) منتشر خواهد شد.
 
این برنامه در 10 قسمت شامل سخنرانی، روایت‌گری سیره شهدا، معرفی کتاب، مقتل‌خوانی و مداحی در آیتم‌های مختصر و مفید تولید شده و در دهه اول محرم، ساعت 21 پخش می‌شود و بازپخش آن رأس ساعت 11:30 روز بعد خواهد بود.
 
روضه خانگی از قدیم‌الایام یکی از بابرکت‌ترین و بی‌ریاترین جلسات روضه بوده که عموما مادربزرگ‌ها بانیان بساط این نوع روضه بوده‌اند؛ روضه‌هایی که بعضی از آن‌ها قدمتی بیش از 100 سال دارند.

در این ایام خاص که چند و چون برگزاری مراسم عزای حسینی به دلیل شیوع کرونا در ابهام است و مردم خلوت بیشتری را تجربه می‌کنند، برنامه‌هایی همچون «قصه کربلا» می‌تواند مهمان خلوت محرم مخاطبان باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها