سه‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
کرونا باز هم زمان نمایشگاه چاپ دیجیتال را تغییر داد/ احتمال برگزاري در نيمه دوم سال

نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی که قرار بود هشتم تا یازدهم تیر ماه۱۴۰۰ برگزار شود به نيمه دوم سال موكول شد.

جلال ذکایی رئیس نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به تغییر زمان برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: متاسفانه به‌دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر بازار و نگرانی برخی از همکاران از بابت شیوع دوباره بیماری کرونا، با وجود میل باطنی و تمام تلاش‌ها، متاسفانه به‌دلیل نرسیدن تعداد شرکت‌کنندگان به نصاب لازم، امکان برگزاری نمایشگاه فراهم نشد.

وي افزود: امیدوارم با تغییر شرایط و بهبود وضعیت کسب و کار دوباره شاهد برگزاری نمایشگاه و به‌ تبع آن رونق کسب‌و‌کار فعالان اين حوزه باشیم.

ذكايي با بيان اينكه زمان برگزاري نمايشگاه را به نيمه دوم سال موكول كرده‌ايم، توضيح داد: در صورتي كه شرايط مناسب باشد، براي زمان برگزاري نمايشگاه تصميم‌گيري خواهيم كرد.

وي تاكيد كرد: از جمله دلايلي كه شركت‌كنندگان براي عدم حضور داشتند؛ شكننده بودن شرايط كسب و كار بود و از آنجايي كه تمام دستگاه‌ها و ماشين‌ها وارداتي است، متاثر از قيمت ارز بوده و ممكن است با عدم استقبال روبه‌رو شوند.

ذكايي با بيان اينكه متاسفانه فضاي كسب و كار هم در داخل كشور رونق ندارد، گفت: به دنبال اين موضوع خريداران قدرت خريد زيادي ندارند و شركت‌ها هم با وجود اينكه سخت بود اما نتوانستند شركت كنند.

وي همچنين شيوع بيماري كرونا و عدم واكسيناسيون را دليل ديگر شركت‌ها اعلام كرد و يادآور شد: نگراني از شروع پيك جديد كرونا و احتمال سرايت ويروس به واسطه نمايشگاه تصميم گرفتيم نمايشگاه در این تاریخ برگزار نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها