یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
ارسال حدود ۹۰۰ داستان به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا»

مهلت ارسال آثار به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» به پایان رسیده است و پس از بررسی اولیه از بین حدود ۹۰۰ داستان، ۲۰۰ اثر به مرحله اول داوری راه پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با پایان یافتن مهلت ارسال اثر به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ویژه داستان‌نویسان فارسی‌زبان، جزییات بیشتر آثار ارسالی از سوی دبیرخانه این جایزه اعلام شد.
 
 براساس اعلام دبیرخانه این جایزه، علاقه‌مندان و داستان‌نویسان از کشورهای مختلف از جمله هندوستان، تاجیکستان، سوئد، ترکیه، پاکستان، افغانستان، فرانسه و ایران داستان خود را به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ارسال کردند و از  بین داستان‌های ارسالی 200 اثر پس از تطبیق با شرایط و چهارچوب‌های مندرج در فراخوانِ جایزه، جواز ورود به مرحله اول داوری را کسب کردند.
 
 همچنین در بخش ویژه برای کادر درمان پس از بررسی‌های اولیه آثار ارسالی، 20 داستان توانستند به مرحله اول داوری راه پیدا کنند. 
 
 کم سن‌ترین فرد ( طاها ملا احمدی) با 7 سال سن (پایه اول دبستان) و مسن‌ترین فرد با 100 سال سن در جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» مشارکت کردند. 
 
 آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران بررسی می‌شود و  آثار منتخب را از بین آن‌ها معرفی خواهند کرد. از میان آثار منتخب سه اثر به عنوان آثار برگزیده و یک اثر به عنوان برترین اثر انتخاب و معرفی خواهد شد. در بخش ویژه نیز پنج اثر برتر به‌طور جداگانه معرفی می‌شود.
 
پیش‌بینی می‌شود، اختتامیه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» با توجه به وضعیت کرونا در کشور و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت مجازی در تابستان 1400 برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها