جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲
واکنش‌های انتقادی به انتشار کتاب آنتونی فائوچی

انتشار کتاب خاطرات آنتونی فائوچی با واکنش‌های انتقادی بسیاری روبه‌رو شده و پزشک امریکایی به فرصت‌طلبی از پاندمی در شرایط دشوار کنونی متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)به نقل ازنیوزویک- پاییز امسال قرار است کتابی درباره فلسفه زندگی از سوی آنتونی فائوچی منتشر شود؛ اما پزشک مشهور امریکایی پیش از انتشار کتاب با انتقادات گسترده‌ آنلاین به عنوان شخصی مواجه شده که تلاش می‌کند از نقش خود در پاسخ به همه‌گیری کوید-19 برای به دست آوردن پول استفاده کند.

 فائوچی در این کتاب -که تحت عنوان «منتظر غیرمنتظره باش؛ ده درس درباره حقیقت، خدمات و  راه پیش رو» قرار است در ماه نوامبر منتشر شود- مهم‌ترین درس‌هایی که فلسفه زندگی او را شکل داده با دیگران به اشتراک گذاشته و یک دیدگاه صمیمی از یکی از بزرگ‌ترین ذهن‌های پزشکی دنیا را در کنار توصیه‌های جهانی برای زندگی ارائه داده است.

ناشر کتاب جدید فائوچی درباره آن عنوان کرده «افکار و تاملات موجود در این کتاب حاوی پیامی جهانی برای مرم در زمانه بحران و یافتن راه‌های تاب آوردن در مواقع ناامیدی‌ها و موانع است.»
 
تاکنون انتشار این کتاب واکنش‌های بسیاری را در توئیتر برانگیخته از جمله اندی بیگز، عضو جمهوری‌خواه کنگره آمريکا در توئیتی نوشته «سودبردن از یک پاندمی با قرارداد یک کتاب خیلی سطح پایین است.»

گریک پرایس، روزنامه نگار وبسایت خبری دیلی کالر از فائوچی هم برای کتاب جدیدش و هم به سبب قرنطینه‌های سراسری در کشور پس از توصیه‌های او انتقاد کرده و نوشته «فائوچی در حال چاپ کتاب جدیدش است و در حال حاضر به پردرآمدترین کارمند فدرال دولت تبدیل شده در دورانی که بسیاری شغل خود را از دست داده و یا کودکانشان بیش از یک سال است به مدرسه نرفته‌اند.»

تیم یانگ، ستون‌نویس روزنامه واشنگتن تایمز نیز پزشک محبوب و مشهور امریکایی را به پول درآوردن متهم کرده و او را پردرآمدترین جیب‌بر دولت فدرال نامیده و نیز پرسیده که فائوچی با این همه مشغله چطور وقت کتاب نوشتن پیدا می‌کند.

طبق گزارش محله فوربس آنتونی فائوچی با درآمد سالیانه بیش از 417 هزار دلار که گاهی از درآمد رئیس‌جمهور بالاتر است پردرآمدترین کارمند دولت فدرال محسوب می‌شود.

یک روزنامه‌نگار مستقل نیز درباره او توئیت زده: «کتاب فائوچی 80 صفحه است و او 56 سال کارمند دولت بوده و فکر نمی‌کنم دستاوردش در حدی باشد که بخواهیم درباره‌اش بحث کنیم.»

و فرد دیگری در وبسایت تبلت این طور نوشته «ما واقعا به افرادی برای مدیریت این پاندمی نیاز داریم که نوشتن کتاب را درباره نحوه مدیریت آن متوقف کنند. در حالی که هنوز و همچنان به این کار ادامه می‌دهند.»
 
آنتونی فائوچی به عنوان مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی بهترین متخصص بیماری‌های عفونی در آمریکا به شمار می‌آید. او همچنین مشاور عالی جو بایدن در خصوص پاندمی کرونا است و از ابتدای شروع کوید-19  نظراتش درباره موضوعات مختلف از ماسک زدن تا واکسیناسیون پیگیری و دنبال شده است.

 آنتونی فائوچی پیش از شروع پاندمی نیز یک پزشک و سخنران محبوب و محترم بود. او در سال 2016 در دانشگاه اوهایو سخنرانی و درباره اهمیت یادگیری مادام‌العمر و خدمات عمومی مطالبی را مطرح کرد که عنوان کتاب جدید او برگرفته از متن همان سخنرانی است.

این کتاب قرار است از سوی نشنال جئوگرافیک منتشر شود که یک مستند تلویزیونی نیز در اواخر سال جاری درباره او و فعالیت‌هایش پخش خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها