سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۱
زیستن در دو جهان

مجموعه داستان «ندارد» به قلم همایون جمشیدیان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه داستان «ندارد» اثر همایون جمشیدیان به تازگی در انتشارات سیب سرخ منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

این کتاب شامل ۲۴ داستان کوتاه است که شخصیت‌های آنها را طیفی از کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شکل می‌دهند و با نگاه ها و کنش‌ها و احساسات و باورهای خود به تفسیر جهان از منظر خود می‌پردازند و در عین حال با گذر سالیان به گذشته خود نگریسته و درباره گذشته و حال خود به پرسش می‌پردازند و این پرسشگری گاه با زبان طنز نیز همراه می‌شود.

همایون جمشیدیان درباره این داستان‌ها و نگاه خود به مضامین نهفته در آن می‌گوید: زبان داستان‌های این مجموعه ساده است اتفاقات درست همان‌هاست که هر روز با آنها مواجه‌ایم اما سعی بر این است که چیزی پنهان در امور ساده و روزمره نمایش داده شود.

وی همچنین می‌افزاید: خواندن داستان تجربه چیزی است که در جهان موازی با جهان زیست روزمره اتفاق می‌افتد. خواننده حرفه‌ای داستان که صرفاً از سر سرگرمی نمی‌خواند مختار است که در دو جهان زیست کند و تجربیات دیگر انسان‌ها را به تجربه‌های زیسته خود بیفزاید. به باور من هر داستان تفسیری است از جهان و عموما مبتنی است بر دغدعه‌های مسایل وجودی که آدمی با آن دست به گریبان است. به همین خاطر بر این باورم که داستان و جهان داستان به خوبی می‌تواند امور یادشده را نمایندگی کند و از این رو گزیری از داستان نیست.

لازم به یادآوری است که هایون جمشیدیان در مقام نویسنده ۴ کتاب در مورد موضوعات مختلف ادبیات از جمله نقد ادبی نوشته است و یک رمان به نام «رنگین‌کمان بی‌رنگ» را نیز در نشر ورجاوند منتشر کرده است.

وی همچنین یک مجموعه داستان کوتاه و یک مجموعه داستان کوتاه کوتاه -که زیر ۲۰۰ کلمه است- را نیز به اتمام تالیف رسانده است.

انتشارات سیب سرخ مجموعه داستان کوتاه «ندارد» را در 124 صفحه با قیمت 27500 تومان منتشر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها