دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
زمستانه کتاب فرصتی برای کسانی است که از نمایشگاه مجازی کتاب خرید نکردند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کتابفروشان در طرح زمستانه کتاب می‌توانند فعالیت‌هایی که در نمایشگاه مجازی کتاب آغاز شد را ادامه و گسترش دهند، همچنین در طرح زمستانه کتاب فرصتی به مصرف‌کنندگانی داده شده است که نتوانستند از نمایشگاه مجازی، کتاب خود را تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با بیان این‌که اجرای طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) رویکرد دوطرفه دارد، اظهار کرد: در این طرح‌ها هم از مصرف‌کننده و هم از کتابفروشان و شبکه توزیع حمایت می‌شود که از سال‌های قبل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یکی از طرح‌های راهبردی در حوزه توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی به آن توجه می‌شود.
 
 
 
وی افزود: طرح زمستانه کتاب که این روزها در حال برگزاری است از این جهت متفاوت است که بعد از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران در حال اجرای آن هستیم. این نگرانی وجود داشت که بعد از نمایشگاه مجازی کتاب تهران بخشی از شبکه توزیع به ویژه کتابفروشان متضرر شوند، به همین علت این طرح به سرعت بعد از نمایشگاه مجازی کتاب برگزار شد.
 
 
 
امیرزاده در ادامه گفت: با توجه به مشکلات و موانع اعتباری و اجرایی که در این زمینه وجود داشت اما با تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای طرح زمستانه کتاب در دستور کار قرار گرفت که به گمانم می‌تواند نوید‌بخش حمایت‌های بهتری در حوزه مصرف‌کنندگان کتاب و کتابفروشان باشد.
 
 
 
او با اشاره به پیام طرح زمستانه کتاب توضیح داد:‌ پیام خوبی که این طرح دارد این است که با وجود سیاست‌های کلان و راهبردی و فعالیت‌های بزرگی مثل برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب که جمعیتی میلیونی از آن استقبال کردند، اما وجود و فعالیت اقتصادی کتابفروشان به عنوان حلقه مهم ارتباط بین مولدان و مصرف‌کنندگان کتاب همواره مورد توجه و تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.
 
 
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: به طور قطع کتابفروشان در این طرح می‌توانند فعالیت‌هایی که در نمایشگاه مجازی کتاب آغاز شد را ادامه و گسترش دهند، همچنین در طرح زمستانه کتاب فرصتی به مصرف‌کنندگانی داده شده است که نتوانستند از نمایشگاه مجازی کتاب خود را تامین کنند.
 
 
وی همچنین در ادامه صحبت‌های خود گفت: برگزاری و اتصال فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی در نمایشگاه مجازی و طرح زمستانه کتاب و پس از آن طرح‌های فصلی دیگر و نمایشگاه مجازی دوم نوعی اتصالات فرهنگی در کشور است به این معنا که پدیده کتاب و کتابخوانی همواره در ویترین قرار گیرد و به آن توجه شود.
 
 
به گفته او، با چنین اقداماتی کتاب به سهولت از طریق کتابفروشان و شبکه توزیع در هر فصل و زمانی با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد و با این فعالیت‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تقویت نهاد کتابفروشی اقدام می‌کند؛ کتابفروشی‌هایی که اکنون به باشگاه‌های فرهنگی اجتماعی و پاتوق خوب و قابل اعتمادی برای مخاطبان کتاب تبدیل شده‌اند که از غربت نجات پیدا کرده‌اند.
 
 
همایون امیرزاده در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان این‌که کتابفروشی‌ها به بهانه‌های مختلف در طول سال به دفعات مورد مراجعه مردم قرار می‌گیرند، گفت: این امر از مزایای خوب و اتفاق کم‌نظیری است که شاهد آن هستیم و حتما در این فصل از حمایت‌ها نیز، شاهد استقبال خوب مردم و تقویت چرخه اقتصادی نشر کشور خواهیم بود.
 
 
 طرح زمستانه کتاب تا شانزدهم اسفند‌ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور ادامه دارد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها