چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
«ئالند» منتشر شد

رمان «ئالند» دومین اثر ابوالفضل بابازاده توسط انتشارات نشر طلایی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) بابازاده که پیش از این رمان «این شهر تو را دوست ندارد» را نوشته بود این بار سراغ محیط زیست و حوزه زنان رفته و مسائل و مشکلات اساسی آنها را بیان می‌کند. «ئالند» داستان دختری به همین نام است که برای رسیدن به آرزوها و دغدغه‌هایش از روستا به شهر می‌آید و در راه رسیدن به اهداف خود و گروهش مجبور است با گروه‌ها و مسئولان پرقدرت مبارزه و مقابله کند و در نهایت....

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:
«این دفعه سومی است که مسیر چهارراه ولی عصر تا خیابان قدس را می رود و برمی‌گردد.برگ‌های خشک زیادی در مهرماه، زیر پای عابران، خُرد و له می شوند و ئالند حواسش هست که حتی یک برگ هم زیر پایش له نشود؛ چه خشک و چه سبز. به سر خیابان قدس می‌رسد و آن را باز هم تا بلوار کشاورز بالا می‌رود و دوباره برمی‌گردد پایین. پیاده‌روی در خیابان‌های کنار و روبروی دانشگاه تهران را دوست داشت و حالا احساس می‌کرد که نیاز بیشتری دارد برای راه رفتن و فکر کردن در این مامن و سرپناه دوست داشتنی و قدیمی.

دانشجویان زیادی آن اطراف دیده می‌شوند، از دختر و پسر و جوان و میانسال؛ می‌روند و می‌آیند و آنها که تازه‌وارد هستند از جنب و جوش و ذوقشان پیداست.دلش هوای دوران دانشجویی را می‌کند. هوای پاییز همینجوری و بی‌دلیل جان می‌دهد برای عاشقی کردن و خندیدن و بغض کردن و بالا و پایین شدن حال و احوال آدمها. برای ئالند اما اتفاقاتی افتاده بود و پیامهایی را در گوشی اش دیده بود که حالش صدها برابر از آدمهای دیگر منقلب‌تر شده بود و حالات عجیب و خاصی داشت که پیش از این کمتر آنها را تجربه کره بود.ئالند از کنار چنارهای پیر خیابان قدس و فروشگاههای کتاب و کافی شاپهایش می‌گذشت و حتی آنها هم می توانستند بغض او را بیشتر کنند»

«ئالند» توسط نشر طلایی و در تیراژ 1000 نسخه و به قیمت 35 هزار تومان منتشر شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها