سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
چاپ مقالات و یادداشت‌های جرج اورول توسط ناشر انگلیسی

انتشارات رینارد پرس انگلیس اعلام کرده است که به زودی مقالات و یادداشت‌های جرج اورول نویسنده مشهور انگلیسی را درباره سیاست، ادبیات و زبان‌شناسی منتشر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، انتشارات رینارد پرس انگلیس اعلام کرده است که به زودی مقالات و یادداشت‌های جرج اورول نویسنده مشهور انگلیسی را درباره سیاست، ادبیات و زبان‌شناسی منتشر خواهد کرد.
 
جرج اورول داستان‌نویس، روزنامه‌نگار ومنتقد ادبی بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش به نام‌های قلعه حیوانات و 1984 مشهور شده است. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.
 
اورول صاحب مقالات و یادداشت‌های بسیاری است که تا کنون منتشر نشده است. انتشارات رینارد می‌گوید نویسنده انگلیسی آثار ارزشمند دیگری در حوزه ادبیات و نقد ادبی و همچنین زبان‌شناسی دارد که تاکنون منتشر نشده بود.
 
انتشارات انگلیسی اعلام کرد از ماه ژانویه به بعد اکثر نوشته‌های اورول از قانون کپی‌رایت خارج شده است. تا پیش از این بنیاد اورول اجازه چاپ مقالات اورول را به هیچ ناشری نمی‌داد. «ویل ددی» رئیس و بنیان‌گذار انتشارات رینارد گفت: جرج اورول مقالات ارزشمندی در حوزه نویسندگی سیاسی دارد که تا کنون مورد غفلت قرار گرفته بود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها