سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
نشست نقد و بررسی کتاب فهم فقهی و سیاست معاصر برگزار می‌شود

به همت انجمن مطالعات سیاسی حوزه، نشست تخصصی نقد کتاب فهم فقهی و سیاست معاصر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به همت انجمن مطالعات سیاسی حوزه، نشست تخصصی نقد کتاب فهم فقهی و سیاست معاصر تألیف حجت الاسلام منصور میراحمدی استاد دانشگاه شهید بهشتی عصر امروز برگزار می‌شود.
 
ناقدین این نشست حجت الاسلام نجف لک‌زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و حجت الاسلام مهدی باباپور هستند. همچنین علی شیرخانی رئیس انجمن مطالعات سیاسی حوزه، دبیری جلسه را برعهده دارد. نشست یادشده عصر امروز ۷ بهمن ماه از ساعت ۱۸ در فضای مجازی به آدرس https://yun.ir/qw۹yka برپا می‌شود.
 
کتاب حاضر یکی از آثار متعدد حجت الاسلام منصور میراحمدی در عرصۀ اندیشه سیاسی اسلام است. وی در این کتاب، ادبیات علمی مناسبی را برای پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان این عرصۀ مطالعاتی ارائه کرده است.
 
خواننده با مطالعه فصل‌های هفت‌گانه این اثر، با دیدگاه فقیهان معاصر نسبت به سیاست در دو سطح جهان اسلام و دولت اسلامی آشنایی تخصصی پیدا می‌کند.
 
نویسنده که سابقۀ مطالعاتی دیرینه‌ای در حوزه مطالعاتی اسلام دارد، تلاش کرده است با به کارگیری آموزه‌های هرمنوتیکی، ضمن ورود به منطق درونی فهم فقهی فقیهان در دوران معاصر، تأثیر فهم آنان را در شناخت سیاست معاصر در دو سطح مذکور واکاوی کند. علاقه‌مندان برای دریافت فهرست و پیشگفتار کتاب فهم فقهی و سیاست معاصر اینجا مراجعه کنند.
 
کتاب فهم فقهی و سیاست معاصر تألیف منصور میراحمدی به همت نشر لوگوس به بهای 460000 ریال در شهریور ماه سال جاری منتشر شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها