چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
یاقوتی به رنگ شهید سلیمانی

به همت پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (جهاد دانشگاهی) و با همکاری مجموعه کودکان ثروت‌ساز پیشرو در آستانه سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی جشنواره علمی ادبی یاقوت 2021 برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در آستانه سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی مجموعه کودکان ثروت ساز پیشرو با همکاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جشنواره‌ای با عنوان «یاقوت 2021» را برگزار خواهد کرد.

علی رنجبر، مدیرعامل موسسه کودکان ثروت ساز پیشرو در این باره گفت:
از آنجایی که آموزش در کودکی بنا بر حدیث پیامبر گرامی اسلام، به مانند حکاکی بر روی سنگ است؛ هدف از برگزاری جشنواره «یاقوت 2021 » این است که نسل جدید و کودکان شناخت کامل‌تری از قهرمان ملی خود شهید قاسم سلیمانی، کسب کنند.

وی افزود: کودکان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار کتبی خود از جمله شعر، دلنوشته، داستان و مقالات خود را با محوریت آرمان‌های شهید سلیمانی در قالب ویدیو، عکس و دل نوشته به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

گفتنی است، بخش دیگر این جشنواره برای یادبود شهید محسن فخری زاده با محوریت فعالیت‌های آزمایشگاهی و اختراع برگزار خواهد شد و کودکان می‌توانند در زمینه اختراع، ویدیویی در حین انجام کار به مدت زمان 2 الی 3 دقیقه و یک عکس نهایی ارسال کنند و در بخش آزمایش‌های ساده می‌توانند با کمک والدین خود در این جشنواره شرکت کنند؛ همچنین در زمینه ساخت لوازم الکترونیک هم شرکت‌کنندگان باید از مراحل ساخت اثر خود ویدیو تهیه کنند و در انتها همراه با یک عکس نهایی به دبیرخانه جشنواره «یاقوت 2021» ارسال کنند.

گفتنی است، ثبت نام دراین جشنواره از سی ام آذرماه سال جاری آغاز  شده و تا پایان روز بیست و دوم بهمن ادامه خواهد داشت. همچنین پایان مهلت ارسال آثار سوم اردیبهشت سال آینده است که اختتامیه و اعلام اسامی برندگان این جشنواره بیست و نهم اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود.

علاقه‌مندان می توانند از دو روش اپلیکیشن MANAGERKIDS و یا وب سایت  MANAGERKIDS.IR ثبت نام کرده و طرح‌ها و آثار فرزندان‌شان را ارسال کنند.

لازم به یادآوری است، کلیه شرکت کنندگان در این جشنواره گواهی‌نامه دو زبانه معتبر دریافت خواهند کرد و از ایده‌های ناب آن‌ها در جهت تجاری‌سازی با کمک ارگان‌های مختلف حمایت می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها