دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
رونمایی مجازی کتاب «شجره آشوب» در فرهنگسرای امام(ره)

رونمایی مجازی کتاب«شجره آشوب» که به بررسی رسالت نفوذی‌های بنی امیه در حکومت علوی اختصاص دارد با حضور نویسندگان کتاب 23 مهرماه در فرهنگسرای امام(ره) رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی این فرهنگسرا، کتاب «شجره آشوب» با موضوع بررسی نفوذهای بنی‌امیه در حکومت أمیرالمؤمنین (ع) توسط  حجه الاسلام ناصر یوسفی و سید علی آقامیری به رشته تحریر درآمده و به تازگی  توسط نشر عصر صادق قم در 230 صفحه منتشر شده است.

کتاب «شجره آشوب» بعد از اثبات کفر و جبهه استکبار بودن بنی‌امیه و تبیین اولویت استکبارستیزی در بینش و منش امام علی(ع) نام و نقش نفوذی‌های بنی‌امیه در فتنه‌های داخلی حکومت امیرالمؤمنین(ع) را بررسی می‌کند.

بر اساس این گزارش، «زبیر منحرفی از ابتدا»، «حصر خانگی عایشه»، «پروژه کشته سازی  علیه نظام  اسلامی توسط مروان»، «مغیره تئوریسین نفاق»، «ابوموسی اشعری دوتابعیتی و گزینه معاویه برای حکمیت!»، «دوقطبی سازی‌های اشعث»، «ارتباط فرماندهان خوارج با بنی امیه» و «حواریون علی (ع) شهدای راه مبارزه با استکبار» از جمله سرفصل‌های این کتاب است.

در این نشست، حجت الاسلام مهدی یعقوبی، پژوهشگر دینی  نیز برخی از ابعاد و بخش‌های کتاب را با نویسندگان مرور و واکاوی می‌کند. 

یوسفی بیش از ده سال تبلیغ و منبر در مساجد و هیئات و دانشگاه‌ها را عهده‌دار بوده  و پیش از این کتاب «ابن عباس اجتهاد در برابر ولی» را نوشته و مدرس تاریخ تشیع در دانشگاه امام حسین (ع)  است. آقا میری نیز محقق و پژوهشگر حوزه تاریخ اسلام  است  و  مولف کتب «ابن عباس » و«اولویت بندی دشمنان در سیره امیرمومنان » و مترجم «کتاب بحران» اسلام است. 

این مراسم  چهارشنبه 23مهرماه ۱۳۹۹ ساعت 10 در فرهنگسرای  امام(ره)  به نشانی خیابان شهید باهنر. بین سه راه یاسر و جماران. خیابان امیرسلیمانی برگزار می‌شود و همزمان از صفحه رسمی  این فرهنگسرا به نشانی imam.farhangsara به صورت زنده پخش خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها