دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
برنده جایزه بین‌المللی داستان کودک امریکا معرفی شد

کتاب «به عقب پرواز کن، اگنس» نوشته الیزابت اتکینسون برنده جایزه بین المللی کتاب کودک در جشنواره کتاب آمریکا شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از دیلی‌نیوز- جشنواره کتاب امریکا، کتاب «به عقب پرواز کن، اگنس» نوشته الیزابت اتکینسون، نویسنده امریکایی را به عنوان برنده جایزه کتاب بین‌المللی برای داستان کودک(IPA) در سال 2020 انتخاب کرد.

جفری کین، مدیر و موسس این جشنواره خاطرنشان کرد که امسال بیش از 2000 نویسنده از نقاط مختلف دنیا آثار خود را برای رقابت در این بخش شرکت داده بودند.

کتاب «به عقب پرواز کن اگنس» که برای گروه سنی 10 تا 14 سال نوشته شده روایت اگنس 12 ساله است که نسبت به همه چیز در زندگی‌اش از اسمش گرفته تا طلاق پدر و مادرش، رها کردن بهترین دوستان و نیز تغییرات جسمی‌اش احساس نفرت می‌کند. او در حالی که تابستانی را در کنار پدرش می‌گذارند تصمیم می‌گیرد به شخص دیگری تبدیل شود و از آن پس با افرادی که ملاقات می‌کند خودش را با نام کلوی معرفی می‌کند، به دروغ می‌گوید 14 ساله است، والدینش کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و خودش هم بازیگر و رقصنده است؛ همان زندگی را که آرزویش را در سر می‌پروراند. دروغ‌های اگنس به سرعت آشکار می‌شود و در روابط دوستان جدید او نیز ایجاد مشکل می‌کند.

 کتاب به «عقب پرواز کن اگنس» پنجمین کتاب الیزابت اتکینسون در این گروه سنی است؛ اتکینسون که ویراستار، کتابدار کودک، معلم انگلیسی و ستون‌نویس یک روزنامه است بیشتر برای رمان نوجوان ««من،اما فرک» شناخته می‌شود و با آثارش موفق به دریافت چندین جایزه از جمله جایزه کتاب مون‌بیم شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها