دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
کتاب گویای «گلستان» و «بوستان» سعدی با صدای اسماعیل آذر

ایران صدا همزمان با روز بزرگداشت سعدی کتاب‌های گویای فاخر «گلستان» و «بوستان« را با روایت اسماعیل آذر منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی ایران صدا و فضای مجازی رادیو، ایران صدا کتاب‌های گویای «گلستان» و «بوستان» سعدی را با هدف اعتلای جایگاه زبان و ادب فارسی در اختیار علاقه‌مندان و مردم شعر دوست ایران قرار می‌دهد.

اسماعیل آذر پس از روایت هر حکایت با زبان شیرین خود به شرح و توضیح اشعار و تفسیر آن‌ها پرداخته است که علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را به صورت رایگان از روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا دریافت کنند.

کتاب گویای بوستان با تهیه کنندگی ویدا بابالو در 10 باب و گلستان نیز با تهیه‌کنندگی مهدی شیبانی‌زاده در 8 باب و صدابرداری امیرحسین سلیمی و میثم جزی و کارشناسی حسینعلی رحیمی منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.

سعدی نخستین اثر خود را به نام «بوستان» یا «سعدی‌نامه» زمانی که در سفر بود سرود و هنگام بازگشت به شیراز آن را به دوستان خود عرضه کرد. بوستان ده باب دارد که  هر باب به موضوعی اختصاص دارد.

سعدی، «گلستان» را نیز در قالب یک دیباچه و هشت باب تدوین کرد، واژه‌ها در گلستان از نوعی موسیقی جان‌دار برخوردارند به گونه‌ای که خواننده را به وجد می آورد. گلستان به سبب نثر مسجع و آهنگین خود زیباترین کتاب نثر فارسی است.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها