چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
لغو برخی از برنامه‌های هفته کتاب در اصفهان

رییس اداره امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، گفت: برای هفته کتابخوانی برنامه‌های مفرح و گوناگونی داشتیم که به‌دلیل شرایط پیش آمده در استان اصفهان، لغو شد.

طیبه فاطمی، رئیس اداره امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، در این باره به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، گفت: برنامه‌های پیش‌بینی شده‌ای برای هفته کتاب در اصفهان داشتیم که متاسفانه امکان برگزاری آن فراهم نشد.

وی افزود: در برنامه «زنده‌باد کتاب» با شعار «با کتاب زندگی کنیم» قرار بود برای نخستین بار از نماد کتاب و کتابخوانی و همچنین سرود کتاب اصفهان، رونمایی شود. از کتابداران پیشکسوت هم برای سخنرانی دعوت شده بود و قرار هم بود از کتابداران بازنشسته تقدیر شود. همچنین قرار بود شهرداری اصفهان در این برنامه به فردی که رکورددار کتابخوانی است (بر اساس تعداد جلد)، هدیه‌ای به رسم یادبود تقدیم شود و کتابداران بیانیه و سوگندنامه‌ای بخوانند و قطعه اصفهان به مناسبت روز اصفهان برای اولین بار در این برنامه اجرا شود که با توجه به شرایط به‌وجود آمده، همه این برنامه‌ها لغو شد.

این مقام مسئول در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان همچنین عنوان کرد: همچنین قرار بود در برنامه «کتاب نیمه گمشده من»، نقش کتاب در دوران سالمندی و نقش کتاب در زندگی در قالب صوت و نور بدون صدا به شکل پرفورمنس در چهارباغ اجرا شود.

فاطمی در عین حال گفت: با توجه به اینکه برای اجرای این برنامه‌ها در هفته کتاب، پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته بود، زمان بعدی برای اجرای آنها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها