یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
خاطرات اولین شهید روحانی رامهرمز کتاب می‌شود

رئیس حوزه هنری خوزستان از ثبت خاطرات شهید «محمود رایگانی» اولین شهید روحانی شهرستان رامهرمز و انتشار آن در قالب یک کتاب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، سیدشهاب الدین طباطبایی با اعلام انتشار فراخوان ثبت خاطرات شهید محمود رایگانی، گفت: یکی از شخصیت‌های شاخص و تأثیرگذار مدر بارزات انقلابی مردم رامهرمز و اولین شهید روحانی این شهرستان، سیدمحمود رایگانی است.

وی افزود: برخلاف تأثیر شگرف و عمیقی که این شخصیت روحانی و آزاده در تحولات سیاسی، اعتقادی و فرهنگی مردم خوزستان داشته، تاکنون کار شایسته‌ای در راستای بزرگداشت و معرفی او در طول سال‌های بعد از شهادتش صورت نگرفته است.

رئیس حوزه هنری استان خوزستان با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر معرفی مفاخر انقلابی و متعهد کشور، اذعان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی در همین راستا اقدام به برگزاری ثبت خاطرات این شهید کرده است.

طباطبایی در خصوص انتشار فراخوان جمع‌آوری خاطرات شهید رایگانی تصریح کرد: با توجه به اینکه این شهید بزرگوار ارتباط عمیقی با لایه‌های مختلف مردمی در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد داشته، بهترین کار برای جمع آوری مجموعه خاطرات این شهید، انتشار فراخوان عمومی جهت دریافت خاطرات ماندگار و تأثیرات فرهنگی او در این استان‌ها است.

وی اضافه کرد: پس از جمع آوری و بررسی آثار، به میزبانی نمایندگی حوزه هنری دفتر شهرستان رامهرمز در برنامه‌ای تحت عنوان «شب خاطره» با اهدای جوایز نفیس، از خالقان خاطرات برتر تجلیل می‌شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان در پایان عنوان کرد: پس از ویراستاری و تدوین مجموعه، خاطرات برتر در قالب یک اثر نفیس جهت استفاده علاقه‌مندان به چاپ خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها