چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
نمایشگاه بین‌الملی کتاب شارجه افتتاح شد

سی‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه با حضور مکزیک به عنوان مهمان ویژه و با مشارکت نمایندگانی از 81 کشور مختلف گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه الیوم‌السابع-سی‌و‌هشتمین دوره نمایشگاه کتاب شارجه به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب جهان عرب و سومین نمایشگاه کتاب بزرگ جهان، امروز(30 اکتبر) در مرکز اکسبوی شارجه با مشارکت دو هزار انتشاراتی و حضور 173 نویسنده از 81 کشور مختلف افتتاح شد و به مدت 10 روز به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

شعار سی‌و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب شارجه «کتابی را باز کنی... ذهن‌هایی را باز کن» انتخاب شده و مکزیک به عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه حضور دارد و نویسندگان شناخته‌شده و شخصیت‌های ادبی مطرح مکزیک نقش مهمی در نمایشگاه امسال خواهند داشت.

 سال گذشته ژاپن مهمان ویژه و «قصه حروف» به عنوان شعار نمایشگاه کتاب شارجه انتخاب شده بود.

از میان 987 برنامه و رویداد فرهنگی مختلف اعم از جشن‌های امضای بیش از 250 کتاب، ارائه نمایش‌های تئاتری و سینمایی، برنامه‌های آشپزی که امسال قرار است در طی روزهای نمایشگاه کتاب شارجه برگزار شود، 409 برنامه صرفا به فعالیت‌های مخصوص کودکان اختصاص دارد که 28 مهمان از 13 کشور عربی و غیرعربی عهده‌دار و برگزارکننده آن خواهند بود تا با ارائه ترکیبی کامل از کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سرگرمی باعث تقویت دانش کودکان و استفاده‌ از تمام پتانسیل‌های نسل‌های آینده شوند.

نمایشگاه چاپ سه‌بعدی، آزمایشگاه میکاترونیک، نمایشگاه عکاسی مفهومی و دنیای عروسکی از مهم‌ترین رویدادهایی است که امسال برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه برگزار خواهد شد.

اورهان پاموک، نویسنده برنده نوبل ادبیات اهل ترکیه، استیو هاروی، نویسنده و هنرپیشه امریکایی، رابین شارما، نویسنده و سخنران انگیزشی اهل کانادا و نیز جوخه الحارثی نویسنده عمانی برنده بوکر از جمله مهمان‌های ویژه‌ای هستند که امسال برای اولین بار در این دوره از نمایشگاه کتاب شارجه شرکت خواهند کرد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه هر سال به مدت 10 روز در کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود. این نمایشگاه نخستین بار در سال 1982 و تحت نظارت و حمایت دکتر شیخ سلطان بن محمد القاسمی، عضو ارشد کنسولگری امارات و حاکم شارجه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها