پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
ماجراهای «سبیل سرگردان» محمدکاظم اخوان

محمدکاظم اخوان از تالیف دو کتاب جدید برای کودکان و نوجوانان با عنوان‌های «سبیل سرگردان» و «خواهر برادر سوراخ سوراخ» خبر داد.

محمدکاظم اخوان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره آثار جدیدش توضیح داد: «سبیل سرگردان» جدیدترین اثر من است که برای چاپ به نشر پیدایش سپرده‌ام. «سبیل سرگردان» رمانی فانتزی فراواقعه با موضوع اجتماعی است و داستان آن درباره سبیلی است که صاحبش را پیدا نمی‌کند.
 
این نویسنده در ادامه بیان کرد: کتاب دیگری هم با عنوان «خواهر و برادر سوراخ سوراخ» نوشتم و آن را برای چاپ به نشر شهر قلم تحویل داده‌ام. این کتاب که برای گروه سنی کودک نوشته شده در قالب مجموعه نویسندگان بزرگ منتشر می‌شود و داستان آن برداشتی از افسانه قدیمی کدو قل‌قله‌زن است.

به گفته اخوان، این داستان حال و هوای فانتزی دارد و یک قصه انیمیشن و به فضای ذهنی کودکان امروز نزدیک است.
 
وی درباره آثار در دست تالیفش نیز گفت: مجموعه داستانی دو جلدی هم با مضمون تاریخ معاصر برای نوجوانان در دست تالیف دارم که جلد نخست آن به پایان رسیده و مشغول نوشتن جلد دوم هستم و قرار است از سوی حوزه هنری منتشر شود.
 
محمدکاظم اخوان، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس، در سال 1339 در تهران متولد شد. او آثار زیادی در حوزه کودک و نوجوان در کارنامه خود دارد که از آن‌ جمله می‌توان به مجموعه 10 جلدی «زی زی گولو آسی پاسی دراکوتا تا به تا»، «بادپا»، «بهار با یک گل»، «ستاره‌ای بر خاک» و «دوست غارنشین من» اشاره کرد.
 
اخوان همچنین نویسنده نمایشنامه‌هایی مانند «یه روز که خورشید نباشه»، «شهر آفتابگردان»، «پروانه روی شانه» و «دخترک کبریت فروش» و فیلم‌نامه‌هایی مانند «قورباغه سبز»، «قصه‌های تا‌به‌تا»، «سیاه سفید خاکستری»، «جزیره‌ جادو»، «کاتی و کوتی»، «ماهان و ماهور» و «می‌خواهم قصه بنویسم» بوده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها