سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
جواد محقق مهمان ویژه نخستین گردهمایی مولفین و نویسندگان دامغان

اولین گردهمایی مولفین و نویسندگان دامغانی با حضور جواد محقق، نویسنده، شاعر و پژوهشگر مطرح کشوری، جمعه هفته جاری در دامغان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، بهروز منصور کوهی دبیر اولین گردهمایی مولفین و نویسندگان دامغان ضمن اینکه این مراسم توسط انتشارات مهر حنظله و با همکاری سایر ادارات و سازمان‌ها برگزار می‌شود، گفت: تجلیل از 5 نویسنده پیشکسوت دامغانی و جمعی از نویسندگان جوان شهرستان دامغان از جمله برنامه‌های این گردهمایی است.
 
وی افزود : رونمایی از 20 جلد کتب مولفین دامغانی که آثار آنان در سال 97 به چاپ رسیده و جشن امضای کتاب 30 مولف دامغانی به همراه نمایشگاه کتاب کلیه نویسندگان از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
 
مدیر مسئول انتشارات مهر حنظله عنوان کرد: سخنران اصلی مراسم استاد جواد محقق از شعرا، نویسندگان و پژوهشگران ادبی برجسته کشور است و امیدواریم پس از این گردهمایی بتوانیم در چاپ و تدوین بانک اطلاعاتی جامع «بیوگرافی و مشخصات نویسندگان دامغانی» گامی موثر برداریم.
 

منصور کوهی همچنین یادآور شد: بالاترین هدف این گردهمایی بحث شناخت و معرفی نویسندگان دامغانی و تبدیل شهر دامغان به شهر فرهنگ و مطالعه است.

دبیر این گردهمایی گفت: تاکنون حدود 200 نفر از مولفین و نویسندگان دامغانی شناسایی شده‌اند که البته باور ما این است تعداد مولفین دامغانی بیشتر از این عدد هست و از جمله اهداف این گردهمایی معرفی نویسندگان، آشنایی بیشتر آنان با یکدیگر و شناسایی سایر نویسندگانی که به عناوینی از آثار و طلاعات آنان مغفول ماندیم و بی‌خبریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها