شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
«فلسفه اسلامی» در آلمان منتشر شد

کتاب «فلسفه اسلامی» به نویسندگی گروهی از اهالی اندیشه در آلمان، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پخش پژوهش‌های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در تازه‌ترین مطلب ارسالی حود برای ایبنا از انتشار کتابی با عنوان «فلسفه اسلامی» در این کشور خبر داد. اسامی نویسندگان این کتاب به این شرح است: Muhammad Sameer Murtaza, Murad Wilfried Hofmann, Merdan Günes, Sedigheh Khansari Mousavi, Ecevit Polat, Detlev Quintern, Hamid Reza Yousefi

این کتاب به زبان آلمانی و در ۲۸۶ صفحه منتشر شده است. فلسفه اسلامی که توسط فارابی پایه‌گذاری شد، در واقع آمیزه‌ای از حکمت ارسطویی و نو افلاطونی به رنگ اسلامی بود و پس از مدتی در کشورهای اسلامی به شکوفایی رسید. در کتاب «فلسفه اسلامی» محققان و نویسندگان مختلف، دیدگاه‌های متفاوت و افکار فیلسوفانی را که در دوران شکوفایی فلسفه اسلامی فعالیت داشته‌اند، معرفی می‌کنند.

علاوه بر این نویسندگان به خوانندگان کتاب کمک می‌کنند تا با شناخت جنبه‌های مختلف فلسفه اسلامی، درک بهتری از آن پیدا کنند. در این کتاب دیدگاه‌های ابوریحانی بیرونی، ابن سینا، ابن هیثم، عمر خیام و... مورد بررسی قرار گرفته است.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
  چکیده مقاله ها را همراه رزومه مختصر نویسندگان آنها در این کتاب معرفی بفرمایید.معرفی تلگرامی بالا کافی نیست.
  • یه نفر ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
   چکیده مقاله ها و رزومه مختصر نویسندگان، در حد ۱۰ هزار کلمه میشه... فکر نمیکنید برای یک خبرگزاری انتشار ۱۰ هزار کلمه در یک خبر زیاد باشه؟ کی میخونه؟ چرا وقتی هیچ سررشته ای از کار خبر ندارید نظر میدید؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها