سه‌شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
رونمایی از کتاب «سیاه‌چال مستر» هم‌زمان با شب خاطره

مراسم رونمایی کتاب «سیاه‌چال مستر» با حضور جلال شرفی، راوی و محبوبه عزیزی، نویسنده اثر هم‌زمان با مراسم شب خاطره در حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «سیاه‌چال مستر» به روایت جلال شرفی و به قلم محبوبه عزیزی، به‌تازگی از سوی انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

این کتاب که از آثار ادبیات بازداشتگاهی یا اسارت به شمار می‌رود، درباره ربوده شدن جلال شرفی در پانزدهم بهمن ۱۳۸۵ است. وی حین انجام خدمت دیپلماتیک در خیابان عرصات هندیه بغداد، به دست عده‌ای تروریست ربوده می‌شود و در فروردین ۱۳۸۶ از سیاه‌چال آن‌ها فرار می‌کند و موفق می‌شود خود را به سفارت ایران برساند.

در این کتاب به زندگی سخت بازداشتگاهی یک اسیر و نقشه فرار وی پرداخته شده است. سنگ بنای اولیه کتاب «سیاه‌چال مستر» گزارشی رسمی است که آقای شرفی از این حادثه برای وزارت امور خارجه نوشته است.

لازم به ذکر است که مراسم رونمایی نسخه چاپی کتاب «سیاه چال مستر» در حالی قرار است هم‌زمان با مراسم شب خاطره برگزار ‌شود، که به همت سوره مهر الکترونیک، نسخه الکترونیک این اثر هم هم‌زمان رونمایی و قابل دریافت می‌شود.

مراسم رونمایی کتاب «سیاه‌چال مستر» هم‌زمان با مراسم شب خاطره، پنجشنبه ششم تیرماه، از ساعت 18 در تالار سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها