سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
دیدار با نویسنده سوئدی و خوانش «گرگ ماسه‌ای»

اُسا لیند، نویسنده سوئدی به مناسبت هفته فرهنگی سوئد، در نشستی با مخاطبان خود به گفت‌وگو می‌نشیند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اُسا لیند، نویسنده سوئدی، به مناسبت هفته فرهنگی سوئد، اول تیرماه در نشستی با مخاطبان خود درباره آثارش به گفت‌وگو می‌نشیند. در این نشست ورونیکا نوردلوند، رایزن فرهنگی سفارت سوئد در ایران به همراه مهدی رجبی، نویسنده و فرزاد فربد، مترجم و مدیر انتشارات ریتون سوئد، حضور خواهند داشت.

این برنامه در دو بخش گفت‌وگو در ساعت 18 و قصه‌خوانی برای کودکان 9تا 12 سال در ساعت19:30 برگزار می‌شود.

اُسا لیند در بخش اول، به همراه مهدی رجبی و فرزاد فربد درباره ادبیات سوئد، علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان به ادبیات و عوامل موثر بر آن به گفت‌وگو می‌نشینند و چالش‌های نویسندگی از دیدگاه این دو نویسنده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در بخش دوم، قصه‌خوانی ازمجموعه داستان «گرگ ماسه‌ای» انجام می‌شود. این مجموعه که از زبان سوئدی به همراه کپی‌رایت به زودی روانه بازار می‌شود در سال 2003 موفق به دریافت مهم‌ترین جایزه ادبیات سوئد «نیلز هالگرشون» شده است.

این مجموعه داستان، ماجرای دوستی گرگ خردمند ماسه‌ای است که به سوال‌های مطرح شده و روزمره کودک این داستان پاسخ ‌داده و با پرسش‌هایی او را به سوی مسائل مهم‌تری سوق ‌می‌دهد.

اُسا لیند علاوه بر جایزه نیلز هالگرشون، جایزه «کولاگولا» که به نویسنده برتر اهدا می‌شود را در سال 2014 و جایزه بوک ژوری سال 2015 که توسط مخاطبان به صورت سالانه اهدا می‌شود را دریافت کرده است.

این نشست ساعت 18 شنبه اول تیرماه برای بزرگسالان و در ساعت 19:30 برای کودکان در شهرکتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود و حضور برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها