سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
پرونده‌ای برای سبیلوهای هنر، ادبیات و سیاست در جدیدترین چلچراغ

جدیدترین شماره از دوهفته‌نامه فرهنگی و هنری چلچراغ با پرونده ویژه برای سبیلوهای هنر، ادبیات و سیاست منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شماره هفتصدوپنجاه‌وششم هفته‌نامه فرهنگی، هنری، اجتماعی، سینمایی و طنز چلچراغ با پرونده ویژه برای سبیلوهای هنر، ادبیات و سیاست منتشر شد.
 
تصویر روی جلد این شماره از هفته‌نامه چلچراغ، قابی از محمود دولت‌آبادی و کیهان کلهر در جشن چله سال 96 نشریه چلچراغ است که در آن دولت‌آبادی کیهان کلهر را هدایت می‌کند تا پشت تریبون بایستد و نشان موسیقی چلچراغ را به انتخاب مخاطبان مجله بگیرد. کلید پرونده برای سبیلوهای مشهور هم در همان جلسه می‌خورد که محمد بحرانی در جایی به شوخی می‌گوید: «کیهان کلهر صاحب بهترین سبیل خاورمیانه هم هست.»
 
«کیهان کلهر»، «بهرام بیضایی»، «صادق هدایت»، «بهرام صادقی»، «هوشنگ گلشیری» و «محمود دولت‌آبادی» از جمله چهره‌های فرهنگی و ادبی ایران هستند که به عنوان سبیلوهای خاص و مشهور به‌طور مختصر به آن‌ها پرداخته شده است. علاوه بر آن‌ها چهره‌های ورزشی مثل «علی دایی»، «دیوید سیمن»، دروازه‌بان سابق آرسنال و تیم ملی انگلستان، یا شخصیت‌های سیاسی مثل «هیتلر» و «استالین» هم مورد توجه این پرونده قرار گرفته‌اند.
 
از دیگر بخش‌های مورد توجه این شماره از هفته‌نامه چلچراغ گزارش مفصلی است که درباره «تئاتر نصر»، دوران اوج آن و مرمت و بازسازی آن منتشر شده است.
 
بخش گزارش محرمانه شماره هفتصدوپنجاه‌وششم نشریه چلچراغ هم به سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص دارد که از بخش‌‌های مهم و مورد توجه این  قسمت، گزارشی با عنوان «مثل شلوار جین» است که از راز پرفروش شدن برخی کتاب‌ها پرده برداشته و علت اقبال زیاد به آن‌ها را تشریح کرده است.
 
«گزارش یک جشن» یکی دیگر از گزارش‌های این شماره از مجله چلچراغ است، که یک روز در نمایشگاه بین‌الملی کتاب تهران را از زوایای گوناگون به توضیح و تصویر کشیده است.
 
هفتصد و پنجاه و ششمین شماره از دوهفته‌نامه اجتماعی، فرهنگی و هنری چلچراغ، به صاحب‌امتیازی و مدیر مسئولی فریدون عموزاده‌خلیلی در 66 صفحه و با بهای 9000 تومان منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها