دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
ورود چهار کتابخانه سیار از  تهران و البرز به مناطق سیل زده خوزستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از ورود کاروان بهار مهربانی از کتابخانه های عمومی استان های تهران و البرز به شهرستان های سیل زده اهواز، باوی، هویزه، دشت آزادگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، منصور کوهی رستمی با اعلام این خبر افزود: با اجرای طرح بهار مهربانی در کتابخانه های عمومی، 4 ایستگاه سیار بهار مهربانی از استان های تهران و البرز وارد خوزستان شدند.

وی افزود: با هماهنگی معاونت توسعه کتابخانه های عمومی و تاکید دبیرکل برای اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان، 4 ایستگاه سیار برای ارائه خدمات فرهنگی به  خوزستان ارسال شدند که با هماهنگی های لازم در مناطق اردوگاه های سیل زدگان استان به اجرای فعالیت های فرهنگی می پردازند.

کوهی رستمی ادامه داد: با اجرای این طرح ۵ ایستگاه سیار کتابخانه ای با امکاناتی مثل کتاب و اسباب بازی، ویژه کودکان سیل زده در اردوگاه ها تدارک دیده شده است که برنامه های فرهنگی مثل قصه گویی، بازی های جمعی، نمایش فیلم  و اهدای کتاب را اجرا می کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: کاروان های بهار مهربانی بر اساس مسیرهای مختلف برای بیش از 90 کمپ اسکان که در حال حاضر در استان فعال است، برنامه ریزی شده اند و در روزهای گذشته یک ایستگاه سیار دیگر از استان کرمانشاه در مناطق سیل زده شهرستان ها شوش وشوشتر فعالیت و برنامه های متنوع و شادی را برای کودکان سیل زده برگزار می کنند.

وی اضافه کرد:  کاروان های بهار مهربانی بر اساس مسیرهای مختلف برای بیش از 90 کمپ اسکان که در حال حاضر در استان فعال است، برنامه ریزی شده است و هر ایستگاه 2 بار در روز 10 اردوگاه را پوشش می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها