دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
حدود 90 ناشر از حضور در نمایشگاه 32 محروم هستند

​حدود 90 ناشر متخلف سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از حضور در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران محروم هستند.

داریوش رضوانی، رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد:  در سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برخی از ناشران تخلف کرده بودند که از میان آن‌ها حدود 90 ناشر از حضور در نمایشگاه سال 1398 محروم شدند.
 
وی ادامه داد: اعضای تشکل‌های صنف نشر برای اینکه ناشر از غیر ناشر شناخته شود تاکید کردند که نباید در حکم ناشران متخلف تخفیف داده شود.
 
رضوانی با بیان اینکه امسال در آرای صادر شده در سال گذشته هیچ تغییری نمی‌کند، گفت‌: در سال‌های گذشته در برخی موادر تعهد از ناشران گرفته می‌شد یا بخشودگی شامل حال ناشران می‌شد اما امسال بنا به تاکید تشکل‌های نشر این تغییرات اعمال نمی‌شود.
 
وی تاکید کرد: طبق بررسی آمار و رای‌هایی که در سال گذشته از سوی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صادر شد، حدود 90 ناشر از حضور در نمایشگاه سی و دوم محروم شدند.
 
به گزارش ایبنا، در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 371 گزارش تخلف به هیات بدوی ارسال و 241 رای برای این تخلف‌ها صادر شد، همچنین 95 ناشر از حضور در نمایشگاه سی و دوم منع شدند.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها