دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
«مهرنگاران» را به دور از شعارزدگی نوشتم

نویسنده کتاب «مهرنگاران» گفت: برای تالیف این کتاب با 42 تن از جانبازان بالای پنجاه درصد شهرستان دامغان مصاحبه صوتی و تصویری گرفته‌ام و واقعا خاطرات آنان عجیب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، محمدمهدی عبدالله‌زاده در آیین رونمایی از کتاب «مهرنگاران» گفت: مهرنگاران درباره مفهوم جانبازی است. امروز خیلی‌ها نگاه متفاوتی به جانبازان دارند و تصور دارند، همه امکانات در دست آنان است در حالیکه اطلاع ندارند، جانبازان با چه مشکلات زیادی روبه رو هستند.

وی ادامه داد: برای تالیف این کتاب با 42 تن از جانبازان بالای پنجاه درصد شهرستان دامغان مصاحبه صوتی و تصویری گرفته‌ام و واقعا خاطرات آنان عجیب است.

نویسنده کتاب مهرنگاران افزود: هرچه در این کتاب آمده عین واقعیت است و شعارزدگی ندارد. خاطرات جانبازانی است دست و پا ندارند و برخی از آنان شیمیایی هم شده‌اند.

عبد الله زاده تاکید کرد: قهرمانان «مهرنگاران» از دوران کودکی، دوران رشد، حوادث انقلاب و هشت سال دفاع مقدس سخن می‌گویند.

مولف دامغانی یاد آور شد: کسانی می‌خواهند قلم در دست بگیرند باید بر اساس مبانی نظری حرکت کنند. برای نمونه باید بدانند، تاریخ شفاهی در دنیا و داخل کشور چه وضعیتی دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نویسندگان فردمحور هستند باید به سمت موضوع محور حرکت کنند. هنوز در مقدمات هستیم و اگر در فرد محوری درجا بزنیم، سرمایه هم از دست خواهد رفت.

نویسنده کتاب مهرنگاران تاکید کرد: بر این اساس به موضوع جانبازی پرداختم. روزی دو تا سه ساعت تاریخ شفاهی را مطالعه می‌کنم. معتقدم نویسنده‌ها هم ،باید تاریخ شفاهی و عملی را بدانند. نباید خود را محدود به کتاب کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها