چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۶
به گزارش خبرنگار خبرگزرای کتاب (ایبنا) از قم، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین مختاری رئیس پژوهشکده بین‌المللی عروه الوثقی در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی، با تشریح نیاز مخاطبان خارج از کشور به معارف اسلامی و تلاش‌های این پژوهشکده در راستای برطرف کردن نیازهای موجود گفت: یکی از نیازهای مخاطبان خارج از کشور که به زبان فارسی تسلط ندارند، نبود کتاب‌هایی به زبان انگلیسی برای پاسخ به سوالاتشان است که پژوهشکده یکی از اهدافش را تهیه و تولید این کتاب‌ها قرار داده است.
 
مختاری در همین زمینه به سفر اخیرش به روسیه اشاره کرد و یادآور شد: یکی از برنامه‌های سفر، بازدید از دانشگاه رودن بود. این دانشگاه از پژوهشکده ما خواست در زمینه فلسفه اسلامی و اخلاق پزشکی برای دانشجویان مسلمان و ایرانی آن دانشگاه کتاب تالیف کنیم.
 
رئیس پژوهشکده بین المللی عروه الوثقی رویکرد پژوهشکده عروه الوثقی را بر تولید ایده به زبان مخاطب دانست و بیان کرد: اساتید این پژوهشکده به زبان انگلیسی و عربی تسلط دارند و بنای پژوهشکده بر این است که علوم اهل بیت (ع) را به زبان روز به جامعه هدف منتقل کند.
 
وی در پایان گفت: از جمله پروژه‌های پژوهشکده، تدوین «دائره المعارف اسلام» برای مخاطب خارج از کشور است که امیدواریم در ماه های آینده، جلد اول آن را به زبان انگلیسی و به صورت مصور به چاپ برسد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها