جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
صالحی در همایش تجلیل از حامیان خانواده در کاشان: خانواده در جامعه ایرانی همچنان زنده و پوینده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش تجلیل از حامیان خانواده در کاشان گفت: خانواده در جامعه ایرانی همچنان زنده، پاینده و پوینده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید عباس صالحی در همایش تجلیل از حامیان خانواده با ابراز خرسندی از اینکه در این جلسه مسئله خانواده به عنوان مهم ترین رکن زندگی بشری مورد توجه جمع قرار گرفته گفت: تاریخ انسان با خانواده آغاز شد و اگر خانواده باشد انسان هست و اگر خانواده فرو ریزد انسان فرو می‌ریزد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد بالاترین رضایت مربوط به حوزه خانواده و شریک زندگی و با فاصله زیاد مقولات دیگری مانند سلامت است یعنی هنوز در جامعه ایرانی خانواده مهم ترین رکن است همچنین در گروه‌های مرجع اجتماعی نیز خانواده بالاترین گروه مرجع اجتماعی است و با فاصله بسیار سایر گروه‌ها قرار گرفته و این نشان از اصالت خانواده در کشور است.

وی با بیان اینکه خانواده در جامعه ایرانی همچنان زنده، پاینده و پوینده است، تصریح کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی موضوع اصلی جلسه بحث طلاق بوده و باتوجه به اینکه خانواده به عنوان رکن قداست آمیز جامعه ایرانی است بنابراین باید برای رفع طلاق باید کوشید البته خانواده به عنوان هسته تحرک، پویش و سلامت همچنان در جامعه قدرتمند تلقی می‌شود و با این نگاه می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم.

یادآور می شود، پیش از این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امامزاده محمدهلال بن علی(علیه السلام)آران و بیدگل ادای احترام کرد.

صالحی ضمن زیارت امامزاده محمدهلال بن علی(علیه السلام)آران و بیدگل و ادای نماز مغرب و عشا، از گنجینه شهدای دفاع مقدس و کتابخانه این امامزاده بازدید کرد.

همچنین تفاهم نامه بین موسسه خانه کتاب ایران با بیمارستان آیت الله یثربی کاشان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه هرکدام از بیماران صعب العلاج از اهالی قلم که توسط موسسه خانه کتاب به بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی معرفی شوند می‌توانند از خدمات این بیمارستان به صورت رایگان بهره مند شوند همچنین موسسه خانه کتاب موظف به تجهیز کتابخانه بیمارستان با ۳۰۰ عنوان کتاب و برگزاری نمایشگاه با موضوع کتاب شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از این بیمارستان با تقدیر از تلاش‌های درمانی انجام شده در بیمارستان آیت الله یثربی برای تمام بیماران آرزوی بهبود و سلامتی کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها