سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
معرفی شاهنامه کودک و نوجوان در شب‌های بخارا

شبی از شبهای بخارا به رونمایی و معرفی مجموعه 12 جلدی شاهنامه‌ کودک و نوجوان اختصاص یافته است که در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) شبی از شب‌های بخارا به مناسبت انتشار مجموعه 12 جلدی «شاهنامه کودک و نوجوان» از سوی نشر دیبایه شبی به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است که پانزدهم آذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می‌شود.
 
شاهنامه‌ کودک و نوجوان، مجموعه‌‌ای 12 جلدی‌ است که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای نخستین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم شده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جای‌های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.
 
هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت‌خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه‌ تصحیح استاد جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، ترکیبِ نظم و نثر و توام با جزییات اصیل را به خواننده‌ نوجوان ارائه می‌دهد که زبان ساده و حماسی آن، در کنار افزوده‌های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه‌تنها برای مخاطب خاص بلکه برای همگان خوشگوار و پرنگار می‌سازد.
 
شاهنامه‌ کودک و نوجوان بازنویسیِ غنی‌شده‌ شاهکار حکیم و هم‌پذیریِ نوآوری‌در شرح اساطیر است‌.
 
نوش‌آفرین انصاری‌، جلال خالقی‌مطلق، محمدناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی در شب شاهنامه کودک و نوجوان سخنرانی می‌کنند و دربخشی دیگر برنامه نقالی از سوی گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.
 
علاقه‌مندان به حضور در این مراسم می‌توانند ساعت 17 پنجشنبه (پانزدهم آذر ۱۳۹۷) به خانه گفتمان شهر (وارطان ) واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، ضلع جنوبی، پلاک ۵۱۴ مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها