جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
تصمیم جدید بلومسبری بعد از هری پاتر !

انتشارات انگلیسی بلومسبری منتشرکننده مجموعه داستانهای هری پاتر می گوید بعد از هری پاتر قصد دارد حوزه فعالیت خود را گسترش دهد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از تلگراف، انتشارات بلومسبری کشور انگلیس در خبری اعلام کرده از این پس کمتر روی عناوین داستانی مشهور خود تکیه خواهد کرد و روی حوزه‌های دیگر به خصوص بخش کتاب‌های دانشگاهی و تخصصی تمرکز خواهد کرد. 

انتشارات بلومسبری یکی از معتبرترین ناشران کشور انگلیس است که صاحب امتیاز چاپ و توزیع مجموعه داستان‌های مشهوری مثل قصه های هری پاتر و مدرسه جادوگری است. 

مسئولان انتشارات بلومسبری می گویند درآمد حاصل از فروش هری پاتر به اندازه‌ای بوده است که این انتشارات قدرت ورود به بخش‌های تخصصی و علمی را دارد. 

نایجل نیوتن مدیر اجرایی انتشارات بلومسبری می‌گوید  در حال حاضر بخش کوچکی از درآمدشان به خاطر فروش کتاب‌های الکترونیک و آکادمیک است. وی اعتقاد دارد انتشارات باید به یک سطح تعادل برسد و روی کتاب‌های علمی نیز کار کند. 

انتشارات انگلیسی سال گذشته طی مراسمی باشکوه بیستمین سالگرد چاپ داستان‌های هری پاتر را جشن گرفت. 

نیوتن می گوید مهمترین هدف انتشارات برای تقویت بخش دانشگاهی خود بالا بردن اعتبار و استحکام جایگاه خود در بین ناشران دانشگاهی دیگر کشور انگلیس است. 

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها