شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
توافق تبادل رایت کتاب‌هایی درباره خاورمیانه با ناشر آلمانی

سومین روز از نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ برای نشر ایران مقدمات تبادل رایت در زمینه‌های اجتماعی سیاسی را به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) از فرانکفورت، سومین روز از نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۸ که آخرین روز بازدید تخصصی اهالی نشر محسوب می‌شود، برای ناشران و مسئولان آژانس‌های ادبی روز پررفت‌وآمدی بود.

مریم جدلی؛ رئیس انجمن زنان ناشر به خبرنگار ایبنا درباره مذاکرات این انجمن گفت: موفق شدیم مقدمات فروش رایت کتاب را با ناشر گرجستانی انجام بدهیم. انتشارات پاترا از این کشور که در زمینه کتاب کودک و نوجوان فعالیت می‌کند نیز آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده است.

به گفته او، مسئول رایت آمازون هم برای همکاری با انجمن ابراز علاقه کرده است و توجه ویژه آمازون بیشتر به کتاب‌های ادبیات داستانی است.

گفت‌و‌گو با مدیر طرح گرنت کشور اسپانیا نیز برنامه دیگر سومین روز این انجمن بود و مدیر طرح گرنت قول مساعد داده برای چاپ کتاب‌های اسپانیایی در ایران همکاری داشته باشد.

محسن عباس‌نژاد؛ رئیس بنیاد پژوهش‌های قرآنی نیز از دیدار با مسئولان قطری خبر داد و گفت: علاوه بر مذاکره برای فروش رایت، مسئولان قطری به شدت ابراز تمایل کردند تا ایران در نمایشگاه این کشور حاضر شود.

وی افزود: مسئولان قطری گفتند ما از حضور شما در نمایشگاه قطر، استقبال می‌کنیم.

آژانس ادبی تماس نیز موفق شد با ناشر آلمانی برای فروش رایت کتاب «سعودی‌ و طرفدارانش» مذاکره کند. مقرر شده تا همکاری با ناشر آلمانی در زمینه تبادل رایت کتاب‌های حوزه سیاست بین‌الملل در منطقه خاورمیانه ادامه پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها