شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
برگزاری اولین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بین‌المللی شیان چین

اولین دوره دانش‌افزایی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشکده زبان‌های شرقی دانشگاه بین‌المللی شیان در کشور چین توسط بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد سعدی، اولین دوره دانش‌افزایی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشکده زبان‌های شرقی دانشگاه بین‌المللی شیان در کشور چین توسط بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. این دوره دانش افزایی زبان فارسی با تدریس دکتر الهام حدادی، استاد اعزامی بنیاد سعدی به دانشگاه شیان به مدت دو هفته از تاریخ 24 شهریور تا 8 مهر(  ۱۵ تا ۳۰ سپتامبر ) اجرا شد.

در این دوره 21 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی گروه فارسی دانشکده زبان‌های شرقی دانشگاه شیان شرکت دارشتند و مهارت‌های مختلف آموزش ادبیات فارسی از جمله چگونگی تحقیق و مقاله‌نویسی، گسترده‌خوانی با نمونه‌های داستان‌های معاصر فارسی، تقویت پیشرفته مهارت‌های «خواندن»، «نوشتن»، «صحبت کردن» و «درک مطلب» فارسی با نمونه‌هایی از متون کلاسیک و معاصر ادبیات فارسی و همچنین کتاب‌های «لذت خواندن» و «ایرانشناسی»  به آنها تدریس شد.

 این دانشجویان همچنین در این دوره دانش‌افزایی، ساعاتی را به فراگیری تاریخ ادبیات معاصر فارسی در حوزه شعر و داستان و آشنایی با شاعران و نویسندگان برجسته معاصر بعد از انقلاب اسلامی پرداختند که از مباحث جدید در دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی محسوب می‌شود. 

بنا بر این گزارش، در دانشگاه بین المللی شیان حدود ۲۶ زبان زنده دنیا به چینی‌ها آموزش داده می‌شود که زبان فارسی یکی از این زبان‌ها است. اعضای هیات علمی گروه زبان فارسی دانشگاه شیان از پنج استاد؛ شامل دو استاد ایرانی و سه استاد چینی تشکیل شده است.
 
همچنین در حال حاضر دانشجویان فارسی، این زبان را تا مقطع لیسانس آموزش می‌بینند و قرار است به زودی در مقطع کارشناسی‌ارشد هم راه‌اندازی شود. رشته زبان وادبیات فارسی در دانشگاه شیان در هر ترم ۳۰ دانشجوی جدید می‌پذیرد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها