چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
شرکت‌های معتبر اروپایی و آسیایی در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی

شرکت‌های فعال حوزه چاپ و بسته‌بندی از کشورهای آلمان، هند، ترکیه، روسیه و پاکستان در دومین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری (IPAP و pacprocess) حضور دارند، این نمایشگاه 19 تا 22 مهر در مجموعه شهر آفتاب برگزار می‌شود.

رضا رحمانی؛ قائم‌مقام شرکت برساز رویداد پارس مجری نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: امسال با وجود تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران، شاهد حضور شرکت‌هایی پیشرو از کشورهای ایتالیا، آلمان، هند، ترکیه، روسیه و پاکستان در زمینه ارائه صفر تا صد ماشین‌آلات بسته‌بندی و فرآوری، ماشین‌آلات چاپ، بسته‌بندی‌های انعطاف پذیر، تولید کنندگان کاغذ و کارتن در نمایشگاه IPAP و pacprocess هستیم.
 
وی افزود: همچنین با توجه به اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در سطح بین‌المللی، بازدیدکنندگانی از کشور های آلمان، هند، روسیه، پاکستان، عراق، افغانستان، قطر، لیبی، امارات متحده عربی، بنگلادش، الجزایر، ترکیه و گرجستان برای بازدید از نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.
 
رحمانی همچنین با اشاره به حضور هیات‌های تخصصی در نمایشگاه، توضیح داد: تاکنون از کشور افغانستان دو هیات تجاری برای بازدید از نمایشگاه اعلام حضور کرده‌اند و غیر از آن پیش‌بینی می‌شود هیات‌های دیگری نیز به نمایشگاه بیایند و معتقدم که این رویداد یک فرصت بی‌نظیر برای تولیدکنندگان داخلی همچنین توسعه صادرات غیرنفتی است.
 
وی یادآور شد: باید این نکته را اضافه کنم که نمایشگاه بین‌المللی بسته‌بندی و فرآوری با برند pacprocess عضو هشتم اتحاد جهانی نمایشگاه‌های اینترپک، در کنار سایر اعضا از کشور های آمریکا، آلمان، کنیا، اندونزی، چین، هند و روسیه قرار دارد.
 
رحمانی با بیان اینکه این نمایشگاه زنجیزه کامل صنایع بسته بندی و فرآوری در بخش‌های غذایی، نوشیدنی‌ها، نان، شیرینی و شکلات، دارویی، بهداشتی و آرایشی، کالاهای صنعتی و غیر غذایی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، گفت: برگزاری این نمایشگاه مطابق با استاندارها و پروتکل‌های نمایشگاه اینترپک است و هیچ رویداد تجاری دیگری در جهان مانند نمایشگاه اینترپک، کل زنجیره ارزش را به نمایش نمی‌گذارد و هیچ نمایشگاه صنعت بسته‌بندی دیگری اینگونه به تمام بخش‌های صنعت با راهکارها و طرح‌های نوآورانه مناسب، نمی‌پردازد.
 
وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و خدمات وابسته با برند IPAP  نیز عنوان کرد: این برند عضو ششم خانواده جهانی نمایشگاه‌های اروپا، در کنار سایر اعضا از کشورهای آلمان، چین، اندونزی، الجزایر و تایلند قرار دارد و زمنیه فعالیت این نمایشگاه شامل محصولات و خدمات قبل از چاپ، محصولات چاپی، محصولات پس از چاپ، کاغذ، تجهیزات و مواد تبدیل کاغذ، جوهر و مواد مصرفی، محصولات بسته‌بندی، چاپ، چاپ تکمیلی، چاپ سبز و چاپ سه بعدی، محصولات و خدمات نرم ‌فزاری و دیگر موارد مربوط به صنعت چاپ است.
 
رحمانی با بیان اینکه سعی کردیم با استفاده از سال‌ها تجربه تخصصی  همچنین تجربیات شرکت مسه دوسلدورف در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و شماره یک دنیا، نمایشگاهی در کلاس جهانی داخل ایران برگزار کنیم، گفت: این نمایشگاه، بستر مناسبی برای نمایش با شکوه توانمندی‌های داخلی همچنین توسعه کسب و کار بویژه در حوزه‌های صادراتی برای تولیدکنندگان و فعالان داخلی ایجاد کنیم.
 
وی یادآور شد: این نمایشگاه راه‌حل مناسبی برای شرکت‌های خلاق و جوان است تا از  بستر ایجاد شده به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنند تا وارد صنعت چاپ و بسته‌بندی بین‌المللی شوند. هر چند رهبران بازار و تجارت بسیار مهم هستند ولی شرکت‌های جدید دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها نیز به همان اهمیت هستند و این نمایشگاه به آن‌ها نیز ارج می‌نهد.


 
دومین پاویون تخصصی صنعت کارتن، ورق و کاغذ
رحمانی همچنین از دومین پاویون تخصصی صنعت کارتن، ورق و کاغذ ایران در این نمایشگاه خبر داد و گفت: سال گذشته پاویون تخصصی صنعت کارتن، ورق و کاغذ ایران iCarton از سوی فعالان صنعتی، کارآفرینان و تولید‌کنندگان داخلی در نمایشگاه IPAP و pacprocess تهران برگزار شد که با استقبال بسیار زیادی روبرو شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال شاهد استقبال چشمگیر خانواده صنعت کارتن و ورق ایران هستیم و با توجه به مصرف کارتن و ورق که بیشترین سهم استفاده در زنجیره تولید و بسته‌بندی محصولات را دارد، همچنین توانمندی‌های داخلی و  استادان این حوزه تخصصی می‌توان گفت که این رخداد ملی  شاهراه جهانی برای ورود به بازارهای صادراتی به شمار می‌آید.
 
رحمانی همچنین به حمایت انجمن صنفی صنایع فرآوری کاغذ و کارتن آلمان (WPV) از این نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد:‌ حضور این انجمن به عنوان مرجع تخصصی صنعت کارتن‌سازی، کاغذ و فیلم در آلمان نشان از پتانسیل این بخش از نمایشگاه دارد و گامی برای توسعه همکاری‌های بین المللی به شمار می‌آید و این نمایشگاه فرصتی مغتنم و بالقوه برای نمایش تولیدات انجام شده در صنعت کارتن و ورق در سطح جهانی با استفاده از ظرفیت های جهانی دو برند interpack و drupe است.
 
وی همچنین به سایر انجمن‌های بین‌المللی حامی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: انجمن سازندگان ماشین‌آلات بسته‌بندی و فرآوری آلمان (VDMA)، انجمن تولیدکنندگان ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی اسپانیا (amec envasgraf)، انجمن تولیدکنندگان ماشین‌آلات بست‌ بندی ایتالیا  (UCIMA) و شورای ارتقای تجارت بین‌لملل چین از جمله حامیان این نمایشگاه هستند که بر اعتبار آن اضافه می‌کند.
 
رحمانی همچنین درباره سازمان‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های کشوری حامی نمایشگاه، تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز، شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان صنایع غذایی ایران، شرکت تعاونی انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران، انستیتو بسته‌بندی ایران  و سایر تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با صنعت چاپ، بسته‌بندی و کاغذ و کارتن در سطح کشور از حامیان نمایشگاه هستند.
 
دومین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری (IPAP و pacprocess ) 19  تا 22  مهر در مجموعه شهر آفتاب برگزار می‌شود، نمایشگاهی که تنها رویداد های بین‌المللی مورد حمایت و مشارکت دروپا و اینترپک درسطح منطقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها