چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
صادق صندوقی درگذشت

صادق صندوقی، تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان ساعتی پیش در 72 سالگی درگذشت.

افشین داورپناه معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ضمن تایید این موضوع اظهار کرد: صادق صندوقی تصویرگر کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودک و نوجوان از هفته گذشته به دلیل سکته مغزی در بیمارستان فیروزگر تهران بستری بود.

وی ادامه داد: زنده‌یاد صندوقی روز گذشته مورد عمل جراحی قرار گرفت اما متاسفانه عمل جراحی موفقیت‌آمیز نبود و ساعتی پیش ما صادق صندوقی را از دست دادیم که بی‌شک این اتفاق ناگوار ضایعه‌ای تلخ برای جامعه فرهنگی ماست. 

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده زنده‌یاد صندوقی و اهالی قلم گفت: به احتمال زیاد مراسم خاکسپاری زنده‌یاد صادق صندوقی روز جمعه (دوم شهریورماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد اما هنوز چیزی قطعی نیست و خبرهای تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد. 

شایان ذکر است که مرحوم صادق صندوقی در آخرین حضور خود در مجامع ادبی یکشنبه هفته گذشته (21 مردادماه) در موسسه خانه کتاب و خبرگزاری ایبنا حاضر شده بود.

صادق صندوقی در سال ۱۳۲۵ در شهر همدان متولد شد. وی یکی از ماندگارترین نام‌ها و پیشکسوت در حوزه تصویرگری کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان است. پس از تصویرگری قصه‌های قرآنی به‌عنوان یک تصویرگر کتاب شناخته شد. یکی از معروف‌ترین کارهای صندوقی، تصویر اصحاب فیل در کتاب‌های درسی بود. در ششمین دوسالانه تصویرگری در بخش تصویرگری کتاب به عنوان پیشکسوت تصویرگری ایران از وی تجلیل شد. کارت‌های «هزارآفرین» و «صدآفرین» که خیلی‌ها از دوران مدرسه به یادگار دارند، اثر زنده‌یاد صادق صندوقی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها