چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
فروش بیش از 700 میلیون تومان کتاب در نخستین روز تابستانه کتاب

استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب‌های فروخته شده و همچنین بهای کتاب‌های به‌فروش رفته تا پایان روز نخست تابستانه کتاب بوده‌اند.

 به گزارش خبرگزاری کتاب تهران(ایبنا)، سومین طرح تابستانه کتاب، صبح روز گذشته؛ سه‌شنبه 30 مردادماه در سراسر کشور آغاز شد و 717 کتاب‌فروشی (551 کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و 166 کتاب‌فروشی در شهرستان‌های دیگر) فروش کتاب با ارائه تخفیف‌های 15 تا 25 درصدی را آغاز کردند.

مطابق با آمار ثبت شده در روز نخست از این طرح، کتاب‌فروشان عضو موفق به فروش 29 هزار و 456 نسخه کتاب به بهای 7 میلیارد و 257 میلیون و 546 هزار و 831 ریال کتاب شدند که در این زمینه، آمارها به تفکیک استان‌ها در سامانه تابستانه کتاب قابل دسترسی است.

براساس این اطلاعات استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب‌های فروخته شده و همچنین بهای کتاب‌های به‌فروش رفته بوده‌اند. جداول رتبه‌بندی فروش 10 استان اول را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 
رتبه پرفروش‌‌ترین‌ها بر اساس تعداد کتاب پرفروش‌‌ترین‌ها بر اساس مبلغ فروش
1 تهران تهران
2 خراسان رضوی خراسان رضوی
3 اصفهان اصفهان
4 فارس گیلان
5 گیلان فارس
6 خوزستان خوزستان
7 قم قم
8 مازندران آذربایجان شرقی
9 آذربایجان شرقی مازندران
10 کرمان کرمان
 
 همچنین پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها در نخستین روز از طرح تابستانه کتاب، عبارت بودند از:

 
رتبه پرفروش‌‌ترین‌ کتاب‌فروشی‌ها
1 پردیس کتاب مشهد
2 کتاب محام اهواز
3 کتاب آبان مشهد
4 شهرکتاب ساری
5 شهرکتاب مرکزی تهران
6 شهرکتاب هفت‌حوض تهران
7 بچه‌های کتاب شیراز
8 کتاب فرازمند رشت
9 ماهان کتاب کرمان
10 شهر کتاب تبریز
 
 مطابق با اعلام خانه کتاب، تابستانه کتاب۹۷ از سه شنبه ۳۰ مردادماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور آغاز شد و در تهران به مدت ۷ روز و در سایر شهرها و شهرستان‌‌ها به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند در ایام برگزاری طرح با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های عضو، کتاب‌های تالیفی مورد علاقه خود را با تخفیف 25درصد و کتاب‌های ترجمه‌ای را با تخفیف 15 درصد تا سقف 100 هزارتومان خریداری کنند.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها