شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
بیل کلینتون و جیمز پترسون سلطان ژانر وحشت را کنار زدند

مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. نکته جذاب این هفته حضور اولین کتاب داستانی بیل کلینتون با همکاری جیمز پترسون در صدر پرفروش‌ها است. «رئیس‌جمهور گم شده است» موفق شد «بیگانه»‌یِ استفن کینگ را کنار بزند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته سوم ژوئن خواهیم داشت.
 
«رئیس‌جمهور گم شده است» نوشته بیل کلینتون و جیمز پترسون پس از گذشت دو هفته از حضور در کتاب در صدر پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفت. «رئیس‌جمهور گم شده است» داستان تهدیدی است که نه تنها کاخ سفید بلکه کل آمریکا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمزمه‌هایی از حمله سایبری به گوش می‌رسد و همه خبر از وجود جاسوسی در کابینه دولت می‌دهند. حتی خود رئیس‌جمهور هم از مظنونین به شمار می‌رود اما کمی بعد خود رئیس‌جمهور ناپدید می‌شود. این کتاب به زودی توسط شبکه تلویزیونی «شو تایم» به سریالی تلویزیونی تبدیل می‌شود.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ پس از حضور سه‌هفته‌ای در صدر پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» به جایگاه دوم رفت که نشان از علاقه مخاطبان به آثار کینگ دارد. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
 «مسیر دید تام کلانسی» نوشته مایک مادن در هفته نخست انتشار در رده سوم پرفروش‌ها قرار گرفته است. جک رایان، شخصیت اصلی داستان جان خود را به خطر می‌اندازد و به درخواست مادرش به سارایوو می‌رود تا جان دختری را نجات دهد و داستانی معمایی جذاب خلق می‌کند.
 
«فرعون کلیدی» نوشته داگلاس پرستون و لینکلن چایلد نیز این هفته منتشر شده است و در جایگاه چهارم قرار دارد. گیدوم کرو درمی‌یابد به دلیل بیماری چند ماه بیشتر زنده نمی‌ماند و از آن‌جا که احساس می‌کند چیزی برای از دست دادن ندارد در پی یافتن درمانی برای بیماری‌اش است.
 
«پناهگاه آماده» نوشته نورا رابرتز در هفته اول انتشارش توانست در جایگاه دوم قرار گیرد و اثر جدید دنیل استیل را کنار بزند اما حالا و پس از سه هفته در جایگاه پنجم قرار دارد. شهروندان پورتلند به سینما می‌روند و با اتفاقی وحشتناک روبه‌رو می‌شوند و عده‌ای خلافکار به سمت آن‌ها شلیک می‌کنند. بازماندگان این حادثه راه‌های مختلفی را برای کنار آمدن با این حادثه انتخاب می‌کنند. یکی وکیل می‌شود، دیگری سعی در فراموش کردن این خاطره دارد، و فردی دیگر احساساتش را روی بوم نقاشی نشان می‌دهد. یکی از بازماندگان راهی برای بهبودی نمی‌یابد و درمی‌یابد هیچ جای امنی ندارد و فقط باید انتظار شرایط بهتر را بکشد.
 
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته سوم ژوئن به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2018%2F03%2F23%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها