دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
قانعی‌راد توجه ویژه‌ای به تاریخ جامعه‌شناسی در ایران داشت

ناصر تکمیل‌همایون در حاشیه مراسم آیین تشییع پیکر قانعی‌راد با اشاره به این‌که وی توجه ویژه‌ای به تاریخ جامعه‌شناسی در ایران داشت گفت: این جامعه‌شناس ایرانی دارای فضلیت اخلاقی بود و این در کنار فضل جامعه‌شناسی از او یک شخصیت ممتاز ساخته بود.

ناصر تکمیل‌همایون درباره مرحوم محمدامین قانعی‌راد به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: ایشان بی شک یکی از جامعه‌شناسان متعهد و آشنا به جامعه‌شناسی واقعی ایرانی بود.

وی ادامه داد: در علم و دانش او شکی وجود نداشت. علاوه بر این ایشان دارای فضیلت اخلاقی بود و این در کنار فضل جامعه‌شناسی از او یک شخصیت ممتاز ساخته بود.

به گفته تکمیل‌همایون، قانعی‌راد مسوولیت‌هایی که در انجمن جامعه‌شناسی و تلاش‌هایی که برای توسعه انجمن‌های مشابه داشت ستودنی بود، از سوی دیگر توجه ویژه‌ای به تاریخ جامعه‌شناسی در ایران داشت و این از ویژگی‌های ممتاز دیگر این جامعه‌شناسی ایرانی بود.
 
این استاد جامعه‌شناسی تاکید کرد: کوچکترین نخوت، تظاهر و خودخواهی در رفتار ایشان نمی‌دیدیم و به همین دلیل درگذشت ایشان را ضایعه‌ای برای جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی و فراتر از علوم انسانی می‌دانم و این ضایعه دردناک را به همه جامعه علوم اجتماعی ایران تسلیت می‌گویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها